PDF

Aret Vartanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? PDF Oku indir

Aret Vgit gide artanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Aret Vgit gide artanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? kitabını araştırdık. Ayrıca Aret Vgit gide artanyan tarafından kaleme alınan Aret Vgit gide artanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? kitap özetinin yanı sıra, Aret Vgit gide artanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? pdf oku, Aret Vgit gide artanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? yandex, Aret Vgit gide artanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? e-kitap pdf, Aret Vgit gide artanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? PDF Drive, Aret Vgit gide artanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Aret Vgit gide artanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? PDF indir Oku

Kendimizi Bilerek Yaşamadıkça Yaşadığını Sananlarız. Senden bir fısıltı geldiğinde yelkenleri dolduran rüzgâr gibi yüreğimi dolduruyorsun. Elimizde oyuncaklarımız, yüreğimizde umutlarımız, ruhlarımızda yaralarımızla yaşıyoruz. Hayallerimizden vazgeçmekle vazgeçmemek içinde gelgitlerdeyiz. Ben de yazıyorum, yaşıyorum, paylaşıyorum. Yazdıklarım, cümlelerim, sesim sana ulaştığında senin dile getirdiklerin bana güç veriyor. Sana bu sohbetimiz boyunca uzun uzun ağdalı cümleler kurmayacağım… Kuantum, anda yaşa, çekim yasası gibi popüler yaklaşımları da kaynatıp sana sunmayacağım. Bunu yapan çok zaten. Zaten neyi keşfediyoruz ki… Mevlana yüzseneler önce, filozoflar, ilim adamları binlerce yıl önce her şeyi söylemediler mi? Ne yapmamız, nasıl yaşamamız gerektiğini bilinmekte. Lakin, yaşama geçiremiyoruz. Cümlelerimde sana ders vermeyeceğim ben. Hayatında bir sürü insan bunu yapmaya çalışıyor zaten. Kıssadan hisse gideceğim, dolandırmadan. Sen de almak istediklerini alacak, atmak istediklerini atacaksın. Sohbetin tadını hiç bozmayacağım, her sayfada yeniden buluşur gibi.

Bazı zaman de bazı şeyleri tekrar edeceğim sana. Onlar en fazla sende kalmasını istediklerim. Sonuçta ben de seninle paylaşmak istiyorum: Beni ve ötesini. Ben de sende kendimi bulmak istiyorum. Bazı zaman de hayalimdeki sahnelere gideceğiz. Seninle arada bir deniz kenarında, arada bir bulutların üzerinde, arada bir de boşlukta buluşacağız. Çoğunlukla odamda bulunacağız. Sen nasıl hayal edersen öyle döşenecek odamın kendisi de… Sana akıl hocalığı da yapmayacağım… Sana yanlış veya doğru da demeyeceğim… Sadece kendi yaşamımda, kendi bulduklarımı, bana yaşaĴıklarını önüne sereceğim. Bana göre, benim için evrensel anahtarı dizlerinin dibine bırakacağım. Çırılçıplak, kurgusuz, plansız, her anımı katarak… İnsanlar yaşamaktan korkuyor, yaşamaktan kaçıyor. Kendini yaşamaktan uzaklaşıyor. Kendimizi bize verilenlerle, dışarıdan yapılanlarla tanımlıyoruz, oysa çok daha yükseksıyız. Aslını söylemek gerekirse konuştuğumuz her şey yaşamak üzerine, yaşamın bir parçası… Ben de yaşamak istiyorum. Öyle bir yaşamak ki, geçmişe baktığımda pişman olmak istemediğim. Sen gibi ben de istediğim gibi yaşamamış olmaktan korkuyorum hâlâ… Her gün güneş doğuyor, sonra batıyor, takvim yaprakları kopup gidiyor.

Hâlâ korkuyorum. Hata yapmaktan, acı çekmekten, başarısız olmaktan, hoşa yaşamış olmaktan… Ve hâlâ soruyorum kendime, hâlâ sorguluyorum yaptıklarımı, hemen hemen her an… Dışarıda bir yaşam var, bir de ben… Her şey… Ölüm geldiğinde bitip gidecek bu yaşam. En azından şimdiki ben, bu beden toprak olacak. Bir şeyi çok iyi anladım ve bu anladığım şeydi zaten çözmem gereken. Yaşamak çok sade ve basit, bir o kadar da karmakarışık… Sana göre, bana göre sürekli olarak değişip gidiyor duygular…

Aret Vgit gide artanyan – Gerçekten Yaşıyor Musun? PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu