PDF

Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü PDF Oku indir

Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü kitabını araştırdık. Ayrıca Arif Tekin tarafından kaleme alınan Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü kitap özetinin yanı sıra, Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü pdf oku, Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü yandex, Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü e-kitap pdf, Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü PDF Drive, Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü PDF indir Oku

Bu çalışmamda Hz. Muhammed’in en yakın çevresi tarafından iktidar hırsı yüzünden nasıl bir siyasi cinayete kurban gittiğini anlatmaya çalışacağım. Bunu yaparken de ispat olarak yalnızca elimdeki İslami kaynakları kullanacağım: Konuya ilişkin Kur’an’da birkaç ayet var, onları sunacağım; yanı sıra İslam literatüründe güvenilir sayılan hadislerden net bilgiler aktaracağım. Bir de yerine göre müsnedlerden, tabakat ve siyer kitaplarından, tefsir, sebeb-i nüzul adı verilen ayetlerin neden-sonuç ilişkisini irdeleyen eserlerden, ünlü İslam tarihçilerinden de bilgiler sunmaya çalışacağım. Kısa olaraksı, elimde İslam camiasında kabul görmüş kaynaklardan başka bir veri yok. Zaten hangi eserlerden yararlandığımı dipnot olarak belirteceğim. Ayrıca alıntı yaptığım kaynakların bir listesini de kitabın sonunda kaynakça adı altında ekleyeceğim. Kısa olaraksı, bu çalışmam İslami kaynakların bir ürünüdür. Burada, “Asırlar gelip geçmiş, kimse böyle anlatmamış; yalnızca bu yazar mı bu bilgileri kavrayabildi?” gibi sorular sorulabilir. Ben bu soruların muhatabı değilim. Çünkü az önce de açıkladığim gibi, bu bilgileri İslami kesimin kabul ettiği eserlerden temin ettim. Benim için çokluk mühim değil; tersine ilim, akıl ve insanoğlunun yararı söz konusudur. Mesela; bir milyardan fazla insan Hz. İsa’ya şu yahut bu biçimde inanıyorsa yahut milyonlarca insan öküze tapıyorsa, benim de İsa’ya inanmam yahut öküze tapmam gerekmiyor! Her çokluk gerçektir-doğrudur diye bir kural yok: Tıpkı inanç konuları gibi. Biliyorum, karşımda İslam’dan beslenen siyasiler var, safça inanan dini akademisyenler var yahut birkaç yayınım satılsın, para kazanayım diyen ve bundan dolayı İslam’a toz kondurmak istemeyen İslamologlar var.

O bakımdan işlediğim konuları en ufak ayrıntısına kadar sağlam tutarım. Bildiklerimle alakalı gayet emin bir biçimde işimi yaparım. Bu tür kitapları yazmakla birilerinin inançlarıyla oynamak gibi bir düşüncem asla söz konusu değildir. Bana göre eğer insan bir dalda uzmansa ve hele uzman olduğu alan da tüm insanları ilgilendiriyorsa ve ben vicdan sahibiyim, kendimi sorumlu hissediyorum diyorsa, bildiklerini kamuoyuyla paylaşmayıp da, tersine kendisiyle birlikte toprak altına götürüyorsa, bundan daha ağır bir kayıp olamaz. Hatta bu bilgiyi harekete geçirmemek bir insanlık suçudur. En azından ben böyle düşünüyorum, bakış açım bu. Bilindiği gibi bundan bir süre önce Danimarka’da Jylands-Posten Gazetesi, İsveç’te de karikatürist Lars Vilks tarafından Hz. Muhammed’in karikatürü çizilmişti. Lars’ın çizdiklerini gördüm ama Danimarka’da çizilenleri görmedim. Benzer yaklaşımlar çok yanlış ve olsa olsa fakat provokasyon olabilir. Ben bu gibi çıkışları yanlış buluyorum. Hollanda’da Özgürlük Partisi önderi Geert Wilders’in de Hz. Muhammed’in icraatıyla alakalı bir film yapmakta olduğunu basından öğrendim. Bunun ne kadar gerçekçi olduğunu bilemiyorum.

Arif Tekin – Bilinmeyen Yönleriyle Hz.Muhammed’in Ölümü PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu