Felsefe Kitapları

Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem PDF indir

Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem PDF indir, e-kitap sitemizde Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alfred Edward Taylor tarafından kaleme alınan Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem kitabı 128 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem kitabını 9786056995576 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem kitap özeti, Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem pdf oku, Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem yandex, Alfred Edward Taylor e-kitap pdf, Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem PDF Drive, Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem PDF Oku

Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem Kısa Özet

Alfred Edward Taylor’ın bu eseri, Aristoteles’in yaşamını ve felsefesini anlaşılır ve akıcı bir biçimde ele almaktadır. Taylor, onun düşüncelerinin soyut analizi ve ardı ardına listelenmesi ile yetinmez, filozofun düşüncelerini kuran ögeleri analitik bir ruhla araştırır; bunu yaparken de hem tarihsel arka planı hem de içinde bulunulan zamanın problemlerini dikkate alır.

Aristoteles, teoloji hususunda o kadar sağlam bir etki bırakmıştır ki, Kilisenin çoğu görüşü, onun evrene ilişkin kavrayışına aşina olmaksızın anlaşılamaz. Modern bilimin kurucu düşünürleri Bacon’ın ve Galileo’nun ve hatta diğer büyük anti-Aristotelesçilerin bilinmesi için dahi biraz Aristotelesçilik bilgisinin bizim için gerekli olduğunu basit bir şekilde keşfederiz.

Ayn Rand, *Eğer Batı Uygarlığının tüm yükünü omuzlarında taşıyan bir Atlas varsa, bu Aristoteles’tir.* demişti. Aslını söylemek gerekirse Aristoteles, yalnızca Batı Uygarlığının ‘Atlas’ı olmamış hem Batının hem de Doğunun tüm bilimsel ve felsefi gelişiminin dayanağı, kurucusu ve taşıyıcısı olmuştur. Bu nedenledir ki İslam filozofları, Aristoteles’i İlk Öğretmenleri kabul etmişlerdir. Batıya gelince Aristoteles’i anlamadan, ne Platon’u ne Gadamer’i ne Heidegger’i hatta Dante’yi ve Shakespeare’i bile anlamak olanaksızdır.

Aristoteles – Varlık Erdem ve Yöntem PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu