Roman Kitapları

Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri PDF indir

Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri PDF indir, e-kitap sitemizde Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Horacio Quiroga tarafından kaleme alınan Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri kitabı 231 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri kitabını 9786052389225 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri kitap özeti, Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri pdf oku, Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri yandex, Horacio Quiroga e-kitap pdf, Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri PDF Drive, Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri PDF Oku

Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri Kısa Özet

Uruguaylı yazar Horacio Quiroga Latin Amerika’nın Poe’su olarak anılıyor; Cortázar, Borges ve Márquez’in yirminci yüzyıl başındaki öncülü sayılıyor. Öykülerinde akılla delilik, tutkuyla pişmanlık, aşkla hastalık birbirini kovalıyor, ölümse buluşma ânını bekleyen bir gölge gibi. Qurioga’nın en büyük temaları insanın faniliği ile aşk veya dünya çapında bir yer gibi mutlak bir şey arayışı içindeki dram, ölümün büyüleyiciliği ve dehşeti.

Tüm zamanların en iyi öykücüleri içinde gösterilen Horacio Quiroga Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri ile Türkçede ilk kez yayımlanıyor. Arjantinli usta eleştirmen Abelardo Castillo’nun kapsamlı önsözü ve yazar kronolojisiyle zenginleştirilen bu özel basımda Quiroga’nın öykü sanatı üstüne yazdığı dört denemesi de yer alıyor.

*Quiroga gerçekten de yalnızca hikâyeler anlatıyordu. Tıpkı Poe veya Borges, Salinger veya Rulfo gibi, yaşamının bir ânında şu ufak gerçeği keşfetti: Öykü yazmak, unutulmaz bir hikâyeyi olabilecek olan tek yolla anlatma sanatıdır.*

– Abelardo Castillo

Aşk, Delilik ve Ölüm Öyküleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu