Sağlık Kitapları

Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler PDF indir

Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler PDF indir, e-kitap sitemizde Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Fazilet Eda Yılmaz tarafından kaleme alınan Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler kitabı 128 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler kitabını 9786054649976 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler kitap özeti, Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler pdf oku, Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler yandex, Fazilet Eda Yılmaz e-kitap pdf, Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler PDF Drive, Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler PDF Oku

Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler Kısa Özet

Toplumun en ufak birimi olarak insan yaşamında vazgeçilmez bir öneme sahip olan aile, evlilik adı verilen bir bağ ile bir araya gelen, yaşamın en temel kurumlarındandır. Ruhsal, duygusal ve cinsel ilişkileri içeren evlilikte mutluluk, toplumun ve aile kurumunun devamını sağlamak maksadıyla mühim bir gerekliliktir. Bu mühim kurumun devamı ve çiftlerin mutluluğu da fakat sağlıklı bir ilişki ve sağlıklı bir cinsel hayatla olabilecekdür.

Çift ve evlilik terapisi alanında çalışan terapistler, görmüş oldukları evli çiftleri düşündüklerinde, ilişki poblemleri ve cinsel poblemlerin iç içe geçtiği birden çok vakayla karşılaşmışlardır. Bu çift terapilerinin cinsel terapilerle ne kadar iç içe geçtiğinin bir göstergesidir. Çünkü, evliliğin temel gereksinimlerinden olan sağlıklı bir cinsel hayat gereksiniminin karşılanmadığı evliliklerde şüphesiz, cinsel sorunlara ilişki poblemleri da eşlik edecektir. Ya da ilişki problemlerinin olduğu evliliklerde şüphesiz ki cinsel poblemlerin oluşma ihtimali de mevcuttur. Cinselliğin çift ve evlilik ilişkisi içinde gelişmesinden dolayı çift terapisi ve cinsel terapiyi birbirinden bağımsız düşünmek olabilecek değildir. Bu nedenle çift terapileri ile cinsel terapiler çoğu zaman bir arada yürütülmesi gereken terapilerdir.

Bu alanda çalışan terapistlerin her iki alana da hakim olması ve iki alanı bütünleştirecek nitelikte teknikleri ve egzersizleri kullanması evlilik kurumunun yapısından dolayı bir gerekliliktir. Lakin akademik düzeyde bu alanda tekniklerin bir arada olduğu bir Türkçe kaynak bulunmamaktadır. Bu kitap çift terapisi ve cinsel terapi bölgesindeki bu eksikliği kapatacak ve alanda çalışmak isteyen terapistlerin gereksinimlerine yanıt vererek bir başucu kaynağı olacaktır. Kitapta, çift terapisi alanında çalışan terapistlere yol gösterici nitelikte birden çok tekniği ve cinsel terapi ile çift terapisini birlikte sürdürmeyi sağlayacak egzersiz ve aşk oyunlarını bir arada bulabileceksiniz. Ayrıca kitapta verilen teknikler siz değerli okurlarımız için terapilerde doğrudan kullanacağınız hale getirilerek, uygulamaya dönük olarak düzenlenmiştir.

Aşk Oyunları – Çift Terapisi İle Cinsel Terapiyi Bütünleştiren Egzersizler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu