Siyaset Kitapları

Aşk ve Anlatı Şiirleri PDF indir

Aşk ve Anlatı Şiirleri PDF indir, e-kitap sitemizde Aşk ve Anlatı Şiirleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. William Shakespeare tarafından kaleme alınan Aşk ve Anlatı Şiirleri kitabı 195 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Aşk ve Anlatı Şiirleri kitabını 9786053321491 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aşk ve Anlatı Şiirleri kitap özeti, Aşk ve Anlatı Şiirleri pdf oku, Aşk ve Anlatı Şiirleri yandex, William Shakespeare e-kitap pdf, Aşk ve Anlatı Şiirleri PDF Drive, Aşk ve Anlatı Şiirleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aşk ve Anlatı Şiirleri PDF Oku

William Shakespeare (1564-1616): Oyunlarında insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle hemen hemen 400 senedir bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren tanınmış yazarın Aşk ve Anlatı Şiirleri’yle oyunları içinde söz, duygu, ruh, ihtiras, inanç yönünden çeşitli yakınlıklar bulunmaktadır.

Bu şiirlerde de lirik cazibe, heyecanlı olaylar, sürükleyici yaşantılar, billur özdeyişler mevcuttur, şairin anlatı ustalığına ve imge yaratıcılığına hayran olmamak, mekân, görüntü, doğa ve nesne betimlemelerini başarılı bulmamak olabilecek değildir. *Venüs ile Adonis* güzellik tanrıçasının isteksiz bir genci baştan çıkarmak uğrundaki ısrarlı çabalarının ufak bir mitolojik destanı, *Lükres’in İğfali* kocasına sadık soylu bir kadına şehvetten gözü dönmüş bir prensin tecavüzünün öyküsü, *Anka ile Kumru* felsefi ve vicdani gücü ağır basan bir *saf* şiir, *Bir Âşıkın Yakınması* sevgiye güvendiği için bir çapkının tuzağına düşen bir kadının haklı şikâyetidir. Aşk ve Anlatı Şiirleri’nde Shakespeare’in yazdığı sanılan *Coşkulu Yolcu* ve *Ölsem mi?* adlı şiirler de bulunmaktadır.

Aşk ve Anlatı Şiirleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu