Edebiyat Kitapları

Aşk ve Devrim PDF indir

Aşk ve Devrim PDF indir, e-kitap sitemizde Aşk ve Devrim kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Şeriati tarafından kaleme alınan Aşk ve Devrim kitabı 100 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Aşk ve Devrim kitabını 9786054876457 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aşk ve Devrim kitap özeti, Aşk ve Devrim pdf oku, Aşk ve Devrim yandex, Ali Şeriati e-kitap pdf, Aşk ve Devrim PDF Drive, Aşk ve Devrim Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aşk ve Devrim PDF Oku

Aşk ve Devrim Kısa Özet

Kadın aşk doğuruyor ve sen onun için isim seçiyorsun.
O acı çekiyor ve sen kız çocuğu olmasından endişe ediyorsun.
O uykusuzluk çekiyor ve sen cennet hurilerinin ru¨yasını göru¨yorsun.
O anne oluyor ve her yerde şunu soruyorlar;
Babanın adı ne?
Kadın insani bir u¨lku¨ye kavuştuğunda ve bedeni dışında daha kutsal, daha kıymetli ve daha yu¨ce manevi ve insani u¨lku¨, bilinç, sorumluluk, ilim ve değerlere sahip olunca; bunlar onun var olduğunu ispat ederler. Dolayısıyla artık onu tesettu¨re zorlamaya, onu baskı altında tutmaya, ona ku¨fretmeye, her zaman cehennem, cennet, melek, azap vs. ile kokutmana gerek kalmaz. Aksine onun kendisi, artık tabii bir biçimde (onun fıtri ve psikolojik tepkisi budur) böyle bir şeyi şanına yakıştırmaz.
Zira bedenden daha u¨stu¨n olan fikir gu¨zelliği elde etmiştir.
Du¨şu¨nce gu¨zelliğine sahip olan bir kimse, daha bedenin gu¨zelliğini açığa çıkarır mı?
Aşk, tat aramaktır. Oysa sevgi, sığınak aramaktır. Aşk,aç bir du¨şku¨nu¨n yemek yiyişidir. Oysa sevgi, ‘yabancı bir u¨lkede dildaş bulmak’tır.

Aşk ve Devrim PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu