Edebiyat Kitapları

Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar PDF indir

Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar PDF indir, e-kitap sitemizde Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jane Austen tarafından kaleme alınan Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar kitabı 456 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar kitabını 9789750738173 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar kitap özeti, Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar pdf oku, Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar yandex, Jane Austen e-kitap pdf, Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar PDF Drive, Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar PDF Oku

Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar Kısa Özet

Aşk ve Gurur, taşralı bir beyefendinin kızı olan Elizabeth Bennet ile varlıklı ve soylu toprak sahibi Fitzwilliam Darcy içindeki çatışmayı anlatır. Jane Austen bu iki kişiliği birbirlerinin tuzağına düşmüş bireyler gibi sunsa da, bu ilk izlenimi tersine çevirmekte gecikmez. Soylu bir aileden gelen ve mühim bir servet sahibi olan Darcy, Elizabeth’in ailesinin soylu olmayışı sebebiyle mesafeli davranır. Elizabeth’in davranışında da hem özsaygının uyandırdığı gurur hem de Darcy’nin züppeliği karşısındaki öfkesi etkili olur. Zeki ve coşkulu Elizabeth yalnızca Austen’ın en fazla sevdiği kadın kahramanı değil, bunun yanı sıra tüm İngiliz edebiyatının en fazla ilgi uyandıran kadın roman kişiliklerinden biridir.

Aşk ve Gurur sıradan bireylerin günlük hayatlarını işleyerek romana ilk kez belirgin bir modern nitelik kazandıran Austen’ın en bi hayli beğeni alan romanlarından biridir.

Aşk ve Gurur – Klasik Kadınlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu