PDF İndir

Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze PDF indir

Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze PDF indir, e-kitap sitemizde Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yavuz Unat tarafından kaleme alınan Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze kitabı 400 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze kitabını 9786051336534 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze kitap özeti, Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze pdf oku, Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze yandex, Yavuz Unat e-kitap pdf, Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze PDF Drive, Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze PDF Oku

Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze Kısa Özet

Kitapta, astronomi biliminin İlkçağlardan günümüze nasıl geliştiği tarihsel bir zaman ile verilmeye çalışılmıştır. Bu çalışma; Astronomin Doğuşu ve Eski Uygarlıklarda Astronomi, Eski Yunan Döneminde Astronomi, Ortaçağ Astronomisi, Rönesans ve Kopernik (Copernicus) Kuramı, Modern Astronomi ve 17. Yüzyıldan Sonra Astronomi`nin Gelişimi olmak üzere altı ana bölümden buluşmaktedir. Kitabın birinci bölümünde eski uygarlıkların, ikinci bölümünde ise eski Yunan medeniyetinin astronomiye katkıları ele alınmıştır.

Ortaçağ astronomisine ayrılmış olan üçüncü bölüm, Hıristiyan Dünyası`nda astronomi ve İslâm Dünyası`nda astronomi olmak üzere iki bölümden buluşmaktedir. Ayrıca bu bölümünde Osmanlı`nın kuruluşundan Cumhuriyet`e astronominin gelişimi ve modern astronominin Osmanlı`ya girişi de ele alınmıştır. Dördüncü bölümde Copernicus`un kurduğu Güneş merkezli Evren Kuramına, beşinci bölümde ise Kepler ile kurulan modern astronomiye yer verilmiştir. Son bölüm, on yedinci yüzyıldan sonraki astronomi çalışmalarına ayrılmıştır.

Kitabın, Türkiye`de Astronomi biliminin gelişimine katkı sağlayacağı ümidindeyiz. 

Astronomi Tarihi: İlkçağlardan Günümüze PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu