Tarih Kitapları

Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi PDF indir

Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi PDF indir, e-kitap sitemizde Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Vamık D. Volkan tarafından kaleme alınan Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi kitabı 432 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi kitabını 9786054912360 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi kitap özeti, Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi pdf oku, Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi yandex, Vamık D. Volkan e-kitap pdf, Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi PDF Drive, Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi PDF Oku

Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi Kısa Özet

*Beni görmek demek behemehal yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.*

– Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk ile ilgili yüzlerce kitap yazıldı. *Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi* adlı bu kitapta benim amacım, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu sürecindeki tarihi hadiseleri anlatırken, öte yandan da Atatürk’ün psikanalizini yaparak onun iç dünyasındaki psikolojik süreçlerin bu hadiselerin ortaya çıkışındaki rollerini anlatmaktır. Atatürk’ün iç dünyasını ve yaratıcılığını, yeni kuşaktaki okuyuculara olduğu kadar, Atatürk’ü özleyen eski kuşağa da ulaştırmayı bekliyorum.

Atatürk’ün tarihe müthiş katkıları, 1915 Gelibolu Savaşı’ndan yaşamının bittiği 1938 yılına dek süren bi hayli kısa bir zaman dilimi içinde gerçekleşmiştir. Özel yaşamında büyük trajedilerle karşılaşan Atatürk’ün bu kadar kısa bir süre içinde, böylesine büyük tarihi değişiklikler gerçekleştirebilmesi, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurması ve yeni bir Türk kimliği yaratması, üstün zekâsının ve karizmasının bunun yanında başka ne ile açıklanabilir?

Atatürk’ün yaptıklarını değerlendirirken, önderliği sırasındaki tarihi durum ve koşulları göz önünde tutmamız gerekiyor. Bir önderi yaşadığı zamandan alıp şimdiki zamana koyar ve yaptıklarını bugünkü sosyal, ekonomik ve politik süreçlere göre değerlendirmeye çalışırsak, o önderin tarihi rolünü anlamamız zorlaşır. Diğer taraftan da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün imgesinin yıpratılmasına göz yummak, elimizdeki tabancayla kendi ayaklarımıza kurşun sıkmak olur. Türkiye şimdiki haliyle tarihi, ekonomik, dinî ve politik olaylarla değişmiş bir Türkiye olsa da Atatürk’süz var olamazdı.

– Prof. Dr. Vamık D. Volkan

Prof. Dr. Vamık D. Volkan, Atatürk’ün yaşamını, dünyaya gözlerini açtığı ilk günden ölümsüzlüğe ulaştığı son güne kadar her yönüyle ve tüm bilinmeyenleriyle anlattığı ve gerçek olaylar üzerinden yaptığı analizlerle Atatürk’ün iç dünyasını psikanalitik bakış açısıyla gözler önüne serdiği bu kitabı ve Türk ulusu için *Atatürk* ve *Anatürk* olan ulu önderin ölümsüzlüğünün bir belgesi olarak gelecek nesillere armağan ediyor .

Atatürk’ün Psikanalitik Biyografisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu