Edebiyat Kitapları

Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set PDF indir

Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set PDF indir, e-kitap sitemizde Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Heather Morris tarafından kaleme alınan Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set kitabı 720 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set kitabını 9786254100833 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set kitap özeti, Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set pdf oku, Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set yandex, Heather Morris e-kitap pdf, Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set PDF Drive, Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set PDF Oku

Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set Kısa Özet

Lale Sokolov’un gerçek yaşam öyküsünden yola çıkılarak kaleme alınmıştır.
 
Ben onun koluna bir dövme yaptım, o ise adını kalbime kazıdı.
 
Slovakyalı bir Yahudi olan Lale Sokolov, Nisan 1942’de Auschwitz-Birkenau toplama kamplarına götürüldü ve Naziler tarafından diğer esirlerin kollarına, numaralarının dövmelerini yapmakla vazifelendirildi.
İki buçuk yıldan uzun bir süre esir tutulan Lale hem vahşete hem de olağanüstü sevgi ve cesaret eylemlerine tanık oldu. Kendisiyle aynı kaderi paylaşan bireylerin hayatlarını kurtarmak maksadıyla canını tehlikeye atarak bunun bunun yanındalıklı konumunu, katledilen Yahudilerden kalan mücevher ve paralar karşılığında yiyecek satın almak için kullandı.
1942 Temmuz’unda bir gün, 32407 numaralı Lale, koluna 4562 numarasının dövmesinin yapılması için titreyerek sırada bekleyen genç bir kadınla karşı karşıya geldi. O genç kadının adı Gita’ydı ve Lale onu gördükten sonra ne olursa olsun hayatta kalıp onunla evlenmeye yemin etti. 
Binlerce mahkûmun koluna Yahudi Soykırımı’nın en çarpıcı sembollerinden biri haline gelecek olan dövmeleri yapmakla görevlendirilmiş Lale Sokolov’un gerçek yaşam öyküsü, umudun, aşkın ve insanlığın en kötü, en karanlık şartlarda bile ayakta kalabildiğine dair kuvvetli bir ispat. 

Auschwitz Dövmecisi Kutulu Özel 2 Kitap Set PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu