Hukuk Kitapları

Aval PDF indir

Aval PDF indir, e-kitap sitemizde Aval kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İrem Toros tarafından kaleme alınan Aval kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Aval kitabını 9789750257780 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Aval kitap özeti, Aval pdf oku, Aval yandex, İrem Toros e-kitap pdf, Aval PDF Drive, Aval Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Aval PDF Oku

Aval Kısa Özet

Bu çalışmada; kambiyo senetlerine özgü şahsi bir teminat türü olan avalın, Yargıtay kararları ışığında uygulamadaki sorun ve çözümleri birlikte değerlendirilmek suretiyle, hukuki niteliği, benzer kurumlarla karşı karşıya geldirılması, avalın maddi ve şekli şartları, aval verenin hak ve sorumlulukları, borcun sona erme nedenleri üç bölüm halinde incelenmiştir.

Kambiyo senetlerinden özellikle bono da çok fazla başvurulan bir teminat türü olan aval kurumuna ilişkin olarak gerçekleştirilen araştırmalar ve incelemelerde Yargıtay kararlarına ve farklı görüşlere yer verilmiş, bu görüşler yorumlanıp sonuçlar çıkartılmıştır.” (Tanıtım Yazısı)

Konu Başlıkları

Aval, Hukukî Niteliği ve Benzer Kavramlar
Avale İlişkin Şartlar
Aval Verenin Hak ve Sorumlulukları

Aval PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu