Edebiyat Kitapları

Ay Han’ım PDF indir

Ay Han’ım PDF indir, e-kitap sitemizde Ay Han’ım kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Misli Baydoğan tarafından kaleme alınan Ay Han’ım kitabı 127 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Ay Han’ım kitabını 9786051559261 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ay Han’ım kitap özeti, Ay Han’ım pdf oku, Ay Han’ım yandex, Misli Baydoğan e-kitap pdf, Ay Han’ım PDF Drive, Ay Han’ım Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ay Han’ım PDF Oku

Ay Han’ım Kısa Özet

Misli Baydoğan’ın yazdığı ve on altı hikâyenin olduğu Ay Han’ım kitabı, kimi yakın kimi daha uzak tarihte kalmış çeşitli Türklük hâllerine yakında zamandan tanıklık ettirmeyi vaat ediyor. Yoğun bir iç gözlem sürecinin söze dökülüşü olarak karşımıza çıkan bu hikâyelerde, bütün zamanlarda aynı kalan insanlık hâllerini, hatta âdeta kendimizi okuyoruz. Kimi gerçek kimi kurgu karakterlerin nefes alışverişlerini duyacak kadar yanlarına sokulup, onlarla birlikte kendi dağarcığımızdaki kökü en derinlerdeki duygularımızla yüz yüze geliyoruz. Karanlığın ardından gelecek ışığı, kötülüğün içindeki iyiliği, insan var bi hayli yeryüzünün her zerresinde saklı kalacak umudu hissederek hakikate bir de edebiyat aynasından bakıyoruz.

Harfleri giyinmeyi denedim; kelimeleri, notaları ve ağaç kovuklarını da… Sığamadım. Âdem’in suretini taşıyamadım. Ateşin külünü sevmedim, suyun girdabını… Yel olup essem tozu dumandan seçemedim, kaya olup ufalsam kökte hapsolan özümden ayrılamadım… Dünya bir zahirse, bir bâtındır. Dünyanın dönüşüne uyamadım. Zahirde aynasız, bâtında soluksuz kaldım.*

Ay Han’ım PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu