Müzik Kitapları

Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler PDF indir

Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler PDF indir, e-kitap sitemizde Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Arzu Guliyeva Karaman tarafından kaleme alınan Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler kitabı 42 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler kitabını 9786257492126 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler kitap özeti, Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler pdf oku, Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler yandex, Arzu Guliyeva Karaman e-kitap pdf, Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler PDF Drive, Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler PDF Oku

Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler Kısa Özet

Azerbaycan Halk Müziği’nin öğrenilmesinde ilk adımlar XIX yüzyılda, dahi Azerbaycan bestecisi, Azerbaycan profesyonel müziğinin banisi Üzeyir Hacıbeyli tarafından atılmıştır. O, halk müziğini toplayarak notaya almış ve bütün yaşamı boyunca bu emsallari araştırmıştır. Temeli, Üzeyir Hacıbeyli ile koyulan bu geleneği sonraki senelerda bir çok Azerbaycan bestecisi ve müzikoloğu sürdürmiştir ve bu gelenek şimdilerde de sürdürilmektedir.

Sunulan bu kitap, 2011 senesinde paylaştığım *Az?rbaycan Xalq R?qs Musiqisi* kitabımın devamı niteliğindedir. Bu kitaptan, 60 dans müziğinin ilk 20’sini piyano için (çift el) düzenleyerek Azerbaycan Halk Dansları Müziği kitabımı oluşturdum. Dansların ana melodisi (çeşitli süslemelerle birlikte) orijinal çalgıdan dinleyerek olduğu gibi tarafımdan notaya yazılmıştır. Sol el (eşlik) partisi ise zor olmayan ritmik kümelerle düzenlenmiştir. Ayrıca dansların çift elle çalınmasında kolaylık olması için parmak numaraları da gösterilmiştir.

Türkiye’deki bazı devlet konservatuvarlarında Azerbaycan millî enstrümanları olan tar ve kamança eğitim öğretim müfredatına dâhil edilmiştir. Önümüzdeki senelerda, Azerbaycan’ın sözlü ve geleneksel müzik emsallarinin (danslar, renkler, türküler vb.) de müfredata ilave edilmesi ümidiyle kitabımın, Azerbaycan Halk Müziği’nin tanınması yönünden mühim bulunacağına, müzisyenlerin ve müzikseverlerin ilgisini çekeceğine inanıyorum.

 

Azerbaycan Halk Dansları Müziği Piyano İçin Düzenlemeler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu