PDF

Aziz Nesin – Bay Düdük PDF Oku indir

Aziz Nesin – Bay Düdük PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Aziz Nesin – Bay Düdük kitabını araştırdık. Ayrıca Aziz Nesin tarafından kaleme alınan Aziz Nesin – Bay Düdük kitap özetinin yanı sıra, Aziz Nesin – Bay Düdük pdf oku, Aziz Nesin – Bay Düdük yandex, Aziz Nesin – Bay Düdük e-kitap pdf, Aziz Nesin – Bay Düdük PDF Drive, Aziz Nesin – Bay Düdük Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Aziz Nesin – Bay Düdük PDF indir Oku

Sürte sürte bir oldum. Kısmetim bağlanmış demek. Kimse bana is vermiyor, hiçbir yerde iş bulamıyorum. insan darda kaldı mı, en olmayacak şeyleri bile düşünüyor. Maçka’dan Dolmabahçe’ye doğru, iste böyle en olmayacak şeyleri düşüne düşüne gidiyordum. Stadyumun önüne geldim, bir ana baba günü. öyle kalabalık, caddeden geçmenin imkânı yok. Bu adamlar stadyuma nasıl giriyorlar? insan anaforunun içinde, bir o yana, bir bu yana fırfır dönüyordum. Bir dalga geliyor, elli metre aşağı iniyoruz. önden itiyorlar, yirmi adım geri bas; arkadan dayanıyorlar, otuz adım öne yürü. Dört yandan birden sıkıştırıyorlar, o zaman olduğum yerde fırıldak gibi dönüyorum. Bir yere geldim dayandım ki, söküp çıkmanın imkânı yok. Kendimi bu insan seline bıraktığımı sanmayın. Ha babam zorluyorum. Ama nereye? Bir saat kadar debelendim, çabaladım, çırpındım, o insan düğümünün içinden bir türlü kendimi söküp çıkaramadım.

Bana öyle geldi ki, içine düştüğüm bu insan anaforundan bir daha ömrüm bi hayli artık kurtulamayacağım. O yana itile, bu yana kakıla son soluğumu şuracıkta verip güme gideceğim. İşte tam o umutsuzluk sıramda, bir düdük öttü. Düdük ama, ne düdük… Anadan doğma sağırın duyacağı bir düdük. Düdüğün ötmesiyle o birbirine kenetlenmiş insan kalabalığı şak diye ikiye ayrıldı. Düdüklü adama yol verdiler. Bir de baktım: Aaa… Bizim Musa değil mi? — Musaaaa!… diye bağırdım.

Aziz Nesin – Bay Düdük PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu