Müzik Kitapları

Babamın Şarkıları – My Father`s Songs PDF indir

Babamın Şarkıları – My Father`s Songs PDF indir, e-kitap sitemizde Babamın Şarkıları – My Father`s Songs kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zeynep Yadigaroğlu tarafından kaleme alınan Babamın Şarkıları – My Father`s Songs kitabı 48 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Babamın Şarkıları – My Father`s Songs kitabını 9786257507103 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Babamın Şarkıları – My Father`s Songs kitap özeti, Babamın Şarkıları – My Father`s Songs pdf oku, Babamın Şarkıları – My Father`s Songs yandex, Zeynep Yadigaroğlu e-kitap pdf, Babamın Şarkıları – My Father`s Songs PDF Drive, Babamın Şarkıları – My Father`s Songs Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Babamın Şarkıları – My Father`s Songs PDF Oku

Babamın Şarkıları – My Father`s Songs Kısa Özet

Türk Mûsikisi, özellikle Türkiye Cumhuriyeti ve Osmanlı tarihi incelendiği zaman entelektüel kesimin büyük ilgisine mazhar olmuş bir sanattır. Klasik sanatların oluşumunda ve olgunlaşmasında toplumun aydın kesiminin katılımı bundan dolayı zaruridir. Ülkemizde hâlen Klâsik Türk Müziği, konservatuvarlarımız dışında toplumumuzun farklı alanlarında uzman olan bireylerin desteğini almaktadır. Bilhassa hekimlerimizden! Tıp bilimi alanında hemen aklımıza gelen ünlü besteci ve şeflerimizden Dr. Nevzat Atlığ ve Dr. Alâeddin Yavaşça’ya ne kadar şükranlarımızı sunsak az olur. *Tıp sanatı* diye bir kavramın da doktorlarımızın sanata verdikleri özenten ileri geldiğini düşünebiliriz bu sayede.
Şahsen benim kendisini tanımakla gurur duyduğum entelektüel ve sanatsever hekimlerimizden bir diğeride Sayın Abdülkadir Kaya’dır. Sevgili mesai arkadaşım Zeynep Yadigaroğlu, *babamın besteleri var* deyince çok sevinmiş ve tanışmak istemiştim. Abdülkadir Bey ile bestelerini icrâ etmiş ve sanatımızın klâsizmini bestelerinde buram buram hissetmiştim. Bu kitaptaki eserler Türk Müziği’nin Abdülkadir Bey’deki bir yansıması. Sanatseverlere sonsuza kadar bırakılmış bir emanet. Birçok değişik makamda eserlerle sizlerin notunu almakta.
Abdülkadir Bey’e, bu besteleri bizlere armağan ettiği için sanat câmiası adına şükranlarımızı paylaşmak istedik. İyi ki varsınız. Sizler vârbi hayli Türk Musikisi de vârolacak. Saygılar bizden size.
Doç. Dr. Ali Kerim ÖNER, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi

Abdulkadir Bey’in ilk gençlik senelerından bu yana yaptığı Türk Sanat Müziği bestelerini inceledim. Besteler bi hayli güzel, akıcı, kolay deşifre edilebilir özellikte. Hem bir söz yazarı, hem de besteci olarak duygularını aktarmadaki tasvirselliği, farklı zamanlarda hüzün, farklı zamanlarda da neşe olarak bizlere yansımakta. Türk Sanat Müziği de diğer müzik türleri gibi varoluşunu, üretilen eserlerle sürdürmektedir. Bu bakımdan bestecilerimiz her daim çok kıymetlidir. Dr. Abdulkadir Kaya’yı kutluyor; daha nice seneler güzel sözler ve bestelerle üretimini sürdürerek, bizlerle paylaşmasını diliyorum. Sevgilerimle…
Mine GEÇİLİ BİTMEZ,
TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı

Bir toplumun kalkınması için en mühim etkenlerden bir diğeride şüphesiz kültür ve sanat hususunda doğru kaynaklardan beslenmiş bireylere sahip olmaktır. Bu kültürel doygunluktan nasiplenmiş, icrâ ettiği mesleki sorumluluğun yanında sanatsal kimliği ile de örnek teşkil edip toplumun kültürel enerjiklerini ayakta tutmak için çaba sarfeden Dr.Abdulkadir Bey gibi gönül adamlarının varoluşu insanlık için bulunmaz bir nimettir.
İnsanlık adına çok ulvi bir görev olan Tıp alanına ömrünü adamış, bunun yanı sıra mûsıkî sanatının en zor dallarından birisi olan bestecilik ve söz yazarlığı hususunda da meydana getirdiği eserlerle dinleyenleri kendi iç dünyasına ortak eden Abdulkadir Bey, bestelerinde tercih ettiği çok çeşitli makamların bunun yanında, Türk Müziği’nin folklorik ve klasik tınılarını da yerli yerince kullanmış. Ayrıca kişiyina münhasır müzikal duyuşunun, fantezi türündeki eserlerde de kendini gösteriyor olması; gençlik senelerından beri içinde olduğu ve mûsıkî adına beslendiği kaynakların çeşitliliğini de gözler önüne çıkarıyor. Malatyalı Fahri Kayahan’ın yolunda ve memleketinde, besteleriyle toplumun sanat ve müzikalite çıtasını yükselten Dr.Abdulkadir Kaya’yı tebrik ediyor; eserlerinin sonraki kuşaklara çok faydalı bulunacağına inanıyorum. Saygılarımla…
Öğr. Gör. Yaşar MUSAOĞLU Aksaray Üniversitesi Öğretim Elemanı

Babamın Şarkıları – My Father`s Songs PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu