Müzik Kitapları

Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler PDF indir

Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler PDF indir, e-kitap sitemizde Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Cem Culha tarafından kaleme alınan Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler kitabı 116 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler kitabını 9786257316118 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler kitap özeti, Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler pdf oku, Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler yandex, Cem Culha e-kitap pdf, Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler PDF Drive, Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler PDF Oku

Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler Kısa Özet

Tarihsel ve zengin bir kültürel geçmişe sahip ve müzik kültürümüzün çeşitlerinden olan *Türk Halk Müziği* onun en temel çalgısı ve icracıları yani ozanlar ve halk müziği alakalıleri aracılığı ile bir kültür taşıyıcısı olan *bağlama* nın icrası ve eğitimi üzerine sayısız araştırma ve metodun yayına girdiği bir zaman yaşanmaktadır ülkemizde. Bu yayınlar gerek bağlama icrası ve eğitimi gerekse Türk Halk Müziği ile müzik kültürümüz acısından mühim ve gerekli çalışmalardır. Bunun yanı sıra bu çalışmalar bir çok toplumsal ve bireysel neden ve aynı zamanda ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır.

Geleneksel müziğimiz ve bağlama yüzsenelerdır *usta çırak* ilişkisi içinde öğretilmiş, öğrenilmiş ve nesilden nesle aktarılmıştır. *Usta çırak* ilişkisi tek başına gerek bir gelenek veya eğitim sistemi, gerekse *Türk Müzik Kültürü* geleneğini oluşturan unsurlardan birisi olmuştur. Günümüzde bir çok sosyal, kültürel, ekonomik, siyasal ve sanatsal nedenlerden ve değişimlerden dolayı bağlamanın icra ve eğitim anlayışında bi hayli hızlı bunun yanı sıra sürekli olarak bir değişim ve gelişim yaşanmaktadır. Bilhassa bağlamanın kent yaşamının ayrılmaz bir
parçası haline gelmesi ve konservatuvarların açılarak profesyonel anlamda bağlama icracılarının ve eğitimcilerinin yetişmesi ile bu alanda ki gelişmeleri zorunlu bir ihtiyaç haline getirmiştir. Bu eğitim gereksinimini karşılamak ve bağlamaya yeni çalım teknikleri katmak amacı ile bir çok metot hazırlanmıştır. Bizde bu doğrultuda bir kitap yazmayı ve birikimlerimizi paylaşmayı amaçladık.

Bir araştırmacı ve eğitimci olarak: *Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler* adını verdiğimiz, halk müziğimize, bağlamaya ve kültürümüze hizmet edeceğine ve bunun yanı sıra katkı sağlayacağına inandığımız bu kitabı her düzeydeki bağlama icracısı ve müzik eğitimcisinin beğenisine paylaşmak istedik. Kitap ile alakalı geniş bir şekilde açıklamalar için *Giriş* bölümünü okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu bölümde kitabı hazırlarken dikkate aldığımız hususlar ve referanslar ile notasyon, kullanılan işaretler ve sizlerin kitaptan nasıl faydalanabileceği gibi konular ile alakalı ayrıntılı bilgiler verilmiştir.

Bağlama Düzeni İçin Etütler ve Egzersizler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu