Müzik Kitapları

Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı PDF indir

Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı PDF indir, e-kitap sitemizde Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Bülent Kılıçaslan tarafından kaleme alınan Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı kitabı 163 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı kitabını 9786051557557 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı kitap özeti, Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı pdf oku, Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı yandex, Bülent Kılıçaslan e-kitap pdf, Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı PDF Drive, Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı PDF Oku

Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı Kısa Özet

Türk Halk Müziği, kulaktan kulağa, geçmişten günümüze, özelikle bağlama eşliğinde aktarılarak varlığını sürdürmüştür. Bu aktarım sürecinde bağlama, halk müziğinin en mühim icra aracı olmuş, geçmişten günümüze kadar çoğunlukla usta çırak ilişkisi içinde öğretilmiştir. Günümüzün yaşam koşulları bu aktarım şeklini değiştirmiş, artık geniş kitlelerin bağlamaya ilgisi arttığından, bağlama eğitiminin metot ile öğretilmesi kaçınılmaz olmuştur. Özelikle de Konservatuarların ve bağlama kurslarının açılması; bağlama da farklı akort sistemleri barındıran, çalım teknikleri büyük zenginlik barındıran kısa yahut uzun sap bağlamanın metot içinde öğretilmesini gerekli kılmıştır.

Bu kitapta; uzun sap bağlama eğitim metodu, uzman bir eğitmen eşliğinde öğretilecek veya belli bir düzeyde olan öğrencilerin kendi kendilerini geliştireceği biçimde basitten başlayıp zora doğru, bir sıra halinde verilmiştir. İlk bölümlerde parmak alıştırmaları alakalı örnekler, bağlama eğitimi sürecinde bilinmesi gereken kavramlar ve işaretler, ikinci bölümde ise bağlamada en fazla kullanılan pozisyonlar, türkü dizileri, türkü emsallariyle bulunmaktadır. Üçüncü bölümde ise; ana usuller, birleşik usuller, karma usuller ardı sıra sıralanmıştır. Bu sıralama, öğrencinin konuyu hızlı kavrayabileceği bir düzen içinde verilmiştir. Kitabın son bölümü ise, zorluk derecesi biraz yüksek miktarda olan değişik usul ve makamlardan bir araya gelen eserleri içermektedir.

Bağlama Metodu Uzun Sap ve Türk Halk Müziği Nazariyatı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu