Tarih Kitapları

Balkan Tarihi – 1 PDF indir

Balkan Tarihi – 1 PDF indir, e-kitap sitemizde Balkan Tarihi – 1 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Barbara Jelavic tarafından kaleme alınan Balkan Tarihi – 1 kitabı 431 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Balkan Tarihi – 1 kitabını 9789756614389 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Balkan Tarihi – 1 kitap özeti, Balkan Tarihi – 1 pdf oku, Balkan Tarihi – 1 yandex, Barbara Jelavic e-kitap pdf, Balkan Tarihi – 1 PDF Drive, Balkan Tarihi – 1 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Balkan Tarihi – 1 PDF Oku

Balkan Tarihi – 1 Kısa Özet

Balkan Tarihi birden çok etnik ve dini unsurun çatışmaları ile şekillenmiştir. Balkanlar’da en uzun barış ve düzenin tesis edilmesi Osmanlı Devleti’nin egemenliği ile birlikte olmuş, kurulan bu idari ve ekonomik düzen yüzseneler boyunca çok da değişmeden devam etmiştir. Osmanlıların bölgeden aşama aşama çekilmek zorunda kalması ve eşzamanlı olarak yaşanan ulusçu hareketler ve kurulan ulus devletler ile, Balkanlar’da günümüze dek devam edecek çatışma ve problemler dönemi yeniden başlamıştır. Balkan Tarihi’nin bu ilk cildi, Balkanlar’da Osmanlı ve Habsburg egemenliğinin son dönemlerini ele almaktadır.

18. ve 19. yüzsenelera denk gelen bu dönem boyunca, Balkanlar’da ulusçu isyanlar baş göstermiş, Yunanistan, Sırbistan, Karadağ, Hırvatistan ve Romanya gibi yeni devletler ortaya çıkmış, bunun yanı sıra Bulgarlar otonomi elde etmiştir. Ama tüm bu gelişmeler, bölgedeki çatışmaları sonlandırmamış aksine I. Dünya Savaşı’na giden süreci başlatmıştır. Balkan Tarihi, sunmuş olduğu tarihi çerçeve ile günümüz ülkeler arası ilişkilerini anlamaya imkan sağlamaktadır.

Balkan Tarihi – 1 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu