Hukuk Kitapları

Banka veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu PDF indir

Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu PDF indir, e-kitap sitemizde Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yüksel Günarslan tarafından kaleme alınan Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu kitabı 207 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu kitabını 9789750244612 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu kitap özeti, Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu pdf oku, Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu yandex, Yüksel Günarslan e-kitap pdf, Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu PDF Drive, Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu PDF Oku

Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu Kısa Özet

Lidyalıların parayı bulmalarından sonra, değer aktarım şekili yönünden ekonomik ve ticari yaşamı kartlı ödemeler sistemin ortaya çıkışı kadar etkileyen fazla az gelişme yaşanmıştır. Bu sistemin en mühim iki unsuru olan banka ve kredi kartlarının yaygınlaşması, bireylerin yaşam şekilleri ve tüketim alışkanlıkları da dâhil olmak üzere ekonomik, ticari ve sosyal hayatta bir çok şeyin değişimine ve gelişimine vesile olmuştur. Banka ve kredi kartlarının bu denli yaygınlaşması ve klasik değer aktarım şekillerine oldukça önemli farklı oluşturması, doğal olarak kartlı ödemeler sisteminin güvenliğinin sağlanması gerekliliğini de bununla birlikte getirmiştir.

01/06/2005 tarihinde yürürlüğe giren 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu`nun 245. maddesinde “Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması” başlığı altında konusu banka ve kredi kartları olan bir takım eylemler suç olarak kabul edilmiştir. Maddenin ilk üç fıkrasında korunan hukuki değerleri, unsurları ve yaptırımları itibari ile birbirinden farklı üç suç tipine yer verilmiştir. Bu suçun, 765 sayılı TCK`nın aksine 5237 sayılı TCK`da müstakil ve özel olarak düzenlenmesi, bir takım sorunlar ve noksanlıklerine rağmen, gerek kartlı ödemeler sisteminin güvenliğinin sağlanması ve gerekse 765 sayılı yasa zamanında eylemlerin nitelendirilmesi hususunda yaşanan tartışmalara son verilmesi yönünden olumlu bir gelişme olmuştur.

Banka yahut Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu