Hukuk Kitapları

Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması PDF indir

Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması PDF indir, e-kitap sitemizde Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Göknil Özcan tarafından kaleme alınan Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması kitabı 241 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması kitabını 9786257953061 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması kitap özeti, Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması pdf oku, Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması yandex, Göknil Özcan e-kitap pdf, Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması PDF Drive, Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması PDF Oku

Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması Kısa Özet

Günümüzde para piyasasını ayakta tutan bankalar bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle tüm faaliyetlerini dijital bir platform içerisine taşımaktadır. Bu durum bankaların müşterilere daha bi hayli hızlı hizmet vermesini sağlarken, veri akışının hızlanması ve bankalarca işlenen veri hacminin ve çeşitliliğinin artması da bazı hukuki poblemleri görülmektedirmıştır.

Müşteriler yönünden ise işlemlerini dijital platforma taşıyan bankaların gizliliği sağlayan dijital bir ortam sunması müşterinin güvende hissetmesini sağlayan temel unsurlardan biri haline gelmiştir. Bankaların bir güven kurumu olarak nitelendirildiği göz önüne alınırsa değişen koşullar karşısında güven ilişkisini sağlamlaştıracak önlemler alması son derece mühimdir.

Kişisel verilerin güvenliğinin sağlanması için getirilen Kişisel Verilerin Korunması Kanunu; bankaların sır saklama yükümlülüğüne ek olarak bankalara üyelerinin karşılaşabileceği ihlallere karşı bir güvence sisteminin oluşturmasını gerekli kılmaktadır. Bu çalışmada bankaların tabi olduğu diğer mevzuat hükümleriyle birlikte Kanun hükümlerinin bankaların gerçekleştirdiği işlemlere etkileri ve bu işlemlerin Kanun hükümlere uyumlu bir biçimde devam edebilmesi için uyulması gereken usul ve şartlar değerlendirilmektedir.

Bankacılık İş ve İşlemlerinde Kişisel Verilerin Korunması PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu