Felsefe Kitapları

Başarısız Hipotez Tanrı PDF indir

Başarısız Hipotez Tanrı PDF indir, e-kitap sitemizde Başarısız Hipotez Tanrı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Victor J. Stenger tarafından kaleme alınan Başarısız Hipotez Tanrı kitabı 260 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Başarısız Hipotez Tanrı kitabını 9786055691448 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Başarısız Hipotez Tanrı kitap özeti, Başarısız Hipotez Tanrı pdf oku, Başarısız Hipotez Tanrı yandex, Victor J. Stenger e-kitap pdf, Başarısız Hipotez Tanrı PDF Drive, Başarısız Hipotez Tanrı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Başarısız Hipotez Tanrı PDF Oku

Başarısız Hipotez Tanrı Kısa Özet

:
Önsöz
Giriş
Modeller ve Yöntemler
Tasarım Yanılsaması
Maddenin Ötesinde Bir Dünya Aramak
Kozmik Delil
Cana Yakın Olmayan Evren
Vahiyin Fiyaskoları
Değerlerimiz Tanrıdan mı Geliyor?
Kötülük Argümanı
Mümkün Olan ve Olmayan Tanrılar
Tanrısız Evrende Yaşamak
Ek
Bibliyografya

“Bu müthiş kitaptan o kadar çok şey öğrendim ki”
-Richard Dawkins-, Tanrı Yanılgısı`nın yazarı.

“İnanılmaz sağlam ve etkileyici… Tartışma cephaneliğine muazzam bir katkı”
-Christopher Hitchens-God is Not Great`in yazarı.

“Başarısız Hipotez: Tanrı, din kaynaklı yanılgılara tam zamanında yapılmış, okunması kolay bir saldırı. Herkes okumalı.”
-Sam Haris-The End of Faith`in yazarı.

Tarih boyunca Tanrı`nın varlığı üzerine tartışmalar büyük ölçüde felsefe ve teoloji sahalarında yapılmış, bu arada bilim saha kenarında oturup bu fikir ve sözcükler savaşını izlemekle yetinmişti. Fizikçi Victor J. Stenger, eğer Tanrı varsa, bir takım bilimsel ispatların da bulunması gerektiğini dile getiriyor. Musevi, Hıristiyan ve İslâm dinlerinde sunulan Tanrı kavramını herhangi bir bilimsel hipotez olarak ele alan Stenger, evrenin bir yaratıcı elinden çıktığı ve bireylerin Tanrı`nın özel yaratıları olduğu görüşlerini tartarken fizik ve astronomideki yeni bulguları tartışıyor. Son günlerin modası Akıllı tasarım savlarını Tanrı`nın biyoloji üzerindeki etkisi olarak görüyor. Tüm bilimsel bulgularla ispatları değerlendirdikten sonra evrenin Tanrı var olmasa nasıl bulunacağı beklenirse öyle olduğu sonucuna kuşkuya mahal bırakmayacak biçimde varıyor.

Başarısız Hipotez Tanrı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu