Edebiyat Kitapları

Beckett PDF indir

Beckett PDF indir, e-kitap sitemizde Beckett kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Didier Anzieu tarafından kaleme alınan Beckett kitabı 280 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Beckett kitabını 9786053161943 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Beckett kitap özeti, Beckett pdf oku, Beckett yandex, Didier Anzieu e-kitap pdf, Beckett PDF Drive, Beckett Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Beckett PDF Oku

Beckett Kısa Özet

Samuel Beckett pek tanınmayan İrlandalı bir yazarken, Wilfred R. Bion’la Londra’da gerçekleştirdiği bir psikanaliz nasıl tedavi edileceğinden seneler sonra yirminci yüzyılın en büyük yazarlarından, Bion da psikanalizin en özgün kuramcılarından biri olacaktı.

Yaratıcı sürece ilgi duyan psikanalist Didier Anzieu, bu tedavinin seyrini, girdiği çıkmazı, bir otoanaliz şekilinde yeniden ele alınışını ve bu aşamanın hem yazar üzerindeki tedavi edici tesirini hem de yazarda edebi açıdan nasıl bir verimliliğe yol açtığını anlatıyor.

Anzieu’nün kitabı denemeden, klinik gözlemden, seyir defterinden ve biyografiden izler taşıyor. Yazar yeri geldiğinde, ile ilgili yazdığı yazara da öykünüyor, onun üslubunu yakalamaya çalışıyor. Bazı zaman okumanın, arada bir de yazının bir savunusuna girişiyor.

Neredeyse kırk yıl boyunca büyüsüne kapıldığı yazar ile ilgili kitap yazan bir psikanalistin bu sıradışı okuma, yorumlama ve yazma günlüğünün edebiyat, psikanaliz ve yazmakla ilgilenen okurların ilgisini çekeceğine inanıyoruz.

Beckett PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu