PDF

Behçet Necatigil Tüm Şiirleri PDF Oku indir

Behçet Necatigil Tüm Şiirleri PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Behçet Necatigil Tüm Şiirleri kitabını araştırdık. Ayrıca Behçet Necatigil tarafından kaleme alınan Behçet Necatigil – Tüm Şiirleri kitap özetinin yanı sıra, Behçet Necatigil – Tüm Şiirleri pdf oku, Behçet Necatigil Tüm Şiirleri yandex, Behçet Necatigil – Tüm Şiirleri e-kitap pdf, Behçet Necatigil – Tüm Şiirleri PDF Drive, Behçet Necatigil – Tüm Şiirleri Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Behçet Necatigil Tüm Şiirleri PDF indir Oku

Behçet Necatigil (16 Nisan 1916-13 Aralık 1979, doğ. ve ölm. İstanbul) İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu’nu bitirdi (1940), Kars Lisesi’nde başladı­ ğı edebiyat öğretmenliğini İstanbul Eğitim Enstitüsü’nde (1960-Ekim 1972) bittirdi. Zincirlikuyu mezarlığında gömülü. İlk şiiri “Gece ve Yas”, lisede öğrenciyken Varlık dergisinde çıkh (1 Ekim 1935).

Edebiyahmızda !simler Sözlüğü’nde kendisi için şunlan yazmışh: “Şiirde kırk yılını, doğumundan geçecek ölümüne, orta halli bir vatandaşın; birey olarak başından durumlan hahrlatmaya; ev-aile-yakın çevre üçgeninde, gerçek ve hayal yaşanhlannı iletmeye, duyurmaya harcadı. Arada şekil yenileştirmelerinden ötürü yadırgandığı da oldu, ama genelde, eleştirmenler onun için, tutarlı ve özel bir dünyası olan bir şair dediler.”

Behçet Necatigil Tüm Şiirleri PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu