Tarih Kitapları

Bekiran Aşireti Tarihi PDF indir

Bekiran Aşireti Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Bekiran Aşireti Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Fatih Bekirhan tarafından kaleme alınan Bekiran Aşireti Tarihi kitabı 235 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bekiran Aşireti Tarihi kitabını 9786052030714 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bekiran Aşireti Tarihi kitap özeti, Bekiran Aşireti Tarihi pdf oku, Bekiran Aşireti Tarihi yandex, Mehmet Fatih Bekirhan e-kitap pdf, Bekiran Aşireti Tarihi PDF Drive, Bekiran Aşireti Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bekiran Aşireti Tarihi PDF Oku

Bekiran Aşireti Tarihi Kısa Özet

Osmanlı arşivlerine göre Anadolu`da 7 bin civarında kabile, aşiret, oymak, cemaat ve benzeri oluşumlar bulunmaktadır. Türkiye`de ise şimdilerde bu rakam üç bin civarındadır. Bekiran Aşireti de bu aşiretlerden birisi olmakla birlikte, en büyükleri ve en yaygın olanlarındandır. Bekiran aşireti mensuplarının başlıca yerleşim alanları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdir.

Cumhuriyet zamanında Bekiranlıların bir bölümü değişik nedenlerle başta İstanbul, Adana, İzmir, Aydın, Manisa ve Ankara olmak üzere Batı bölgelerimizdeki illerimize yerleşmişlerdir. Tahminlere göre, şimdilerde Bekiran aşireti mensuplarının mevcudu dört yüz bin civarındadır.

Bekiran Aşireti Tarihi PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu