Edebiyat Kitapları

Benden’iz James Joyce PDF indir

Benden’iz James Joyce PDF indir, e-kitap sitemizde Benden’iz James Joyce kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Fuat Sevimay tarafından kaleme alınan Benden’iz James Joyce kitabı 512 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Benden’iz James Joyce kitabını 9786257913447 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Benden’iz James Joyce kitap özeti, Benden’iz James Joyce pdf oku, Benden’iz James Joyce yandex, Fuat Sevimay e-kitap pdf, Benden’iz James Joyce PDF Drive, Benden’iz James Joyce Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Benden’iz James Joyce PDF Oku

Benden’iz James Joyce Kısa Özet

Memleketin kimine göre en güzel, kimine göre en karanlık zamanları olan Gezi Direnişi günlerinde James Joyce, Taksim`de ne yapıyor olabilir? Edebiyat tarihinin en mühim yazarlarından biri bugünlerde karşınıza çıksa ne hissedersiniz? On seneler evvel yaşamını kaybeden tanınmış bir yazar, çevirmeniyle karşılaşırsa sohbetin konusu yalnız edebiyat mı olur dersiniz? Yahu bunlar çapulcu mu sahiden? Yani böyle bir şey olabilir mi?

Benden`iz James Joyce dünya edebiyatının en mühim yazarlarından birisi olan James Joyce`u ve eserlerini daha iyi anlamak, hatta onunla arkadaş olmak isteyenler için bir imkân sunuyor okurlara. Fuat Sevimay’ın kaleminden gizemli, gülünç ve tanıdık bir roman.

*Şu sana İstanbul’da anlattıklarımla alakalı makaleler yaz demiştim ya. Aslını söylemek gerekirse onları toparlayıp romana çevirsen. Yazarın çevirmene, çevirmenin okura, okurun kitaba dönüştüğü bir şey.

Ne dedi o? Yok canım. Beni kafakola alıyor. Hayır, hayır. Ciddi. Tüm bunları ben yapacağım. Yüzümdeki gülümseme orman yangını gibi yayılmayı sürdürüyor

*Harbi mi baba? Yapabilir miyim?

*Eti kemiğinden sıyırmak için bıçak gerek, senin bıçağın da dilin. Türkçe.

Doğuya baktım, şafak söküyor. İstanbul oralarda bir yerlerde. Bir an önce zamanıma, evime dönüp başlasam. Zor ama içinden çıkılmaz değil. Denemeli. Peyderpey hallederim. Joyce hâlimin farkında. Bir şey söylemeli. Hissediyor.

*Merak etme. Ben sana yardımcı olmaktadırum.*

Benden’iz James Joyce PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu