PDF İndir

Benim Küçük Dostlarım PDF indir

Benim Küçük Dostlarım PDF indir, e-kitap sitemizde Benim Küçük Dostlarım kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Halide Nusret Zorlutuna tarafından kaleme alınan Benim Küçük Dostlarım kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Benim Küçük Dostlarım kitabını 9789752638259 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Benim Küçük Dostlarım kitap özeti, Benim Küçük Dostlarım pdf oku, Benim Küçük Dostlarım yandex, Halide Nusret Zorlutuna e-kitap pdf, Benim Küçük Dostlarım PDF Drive, Benim Küçük Dostlarım Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Benim Küçük Dostlarım PDF Oku

Benim Küçük Dostlarım Kısa Özet

İdealist bir öğretmenin kitap gibi okuduğu öğrencilerini ve anılarını edebi bir dille anlattığı doyumsuz bir eser olan Benim Küçük Dsotlarım bunun yanı sıra MEB’in tavsiye ettiği 100 Temel Eser’de bulunmaktadır.

Her çocuk, bence zevkle okumaya değer meraklı bir kitap; karşısında uzun uzun, hayran hayran düşünülecek bir bilinmeyenler âlemidir.

Yirmi bir yıldan beri bu kitapları yaprak yaprak,satır satır okumaya ve anlamaya çalışıyorum.

Lakin hala “Çocuk” adlı kitapla anlayamadığım, sökemediğim cümlelere rastladığım olur.
Bu itirafımdan sonra, okuyucularım bu eserde, tecrübelerin belki haklı; fakat herhalde soğuk ve tatsız gururunu tabi ki aramayacaklardır.

Hayır, sevgili okurlarım elinizdeki kitap, ağırbaşlı, psikolojik bir eser olmak iddiasında değildir.

Buna bir “hikaye kitabı” da denilemez. Çünkü içinde bir damlacık hayal bulamayacaksınız.

Ben bu kitapta yalnızca, gördüklerini ve duyduklarımı değil, hissettiklerimi sunuyorum. O kadar çok sevdiğim “Küçük Dostlarım”ı, daha doğrusu binlerce ufak dostumdan, rast gele birkaçını okurlarıma da tanıtmak istedim.

Bir kırık dökük çizgi, bir avuç gölge.. Boyaların parıltılı dilinden yoksun, kara kalem bir çocuk portresi, bir ufak insan kişiliği! Ve çok defa bu kişiyi benim hafızamın köklerine altın çivilerle perçinlemiş olan bir ufak olay. İşte kitabımda bunları bulacaksınız… Basit şeyler ama, içlerinde hoşunuza gidenler, gözlerinize bir damla yaş, dudaklarınıza bir ufak gülümseme getirenler, hatta başınızın karanlık bir köşeciğine titrek bir mum alevi uzatanlar olacak sanıyorum. Şüphesiz bir meşale, kuvvetli bir elektrik lambası değil, fakat bir mum alevi…

Lakin ne de olsa bir ışık…

 

Benim Küçük Dostlarım PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu