Edebiyat Kitapları

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi PDF indir

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi PDF indir, e-kitap sitemizde Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Francis Scott Key Fitzgerald tarafından kaleme alınan Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi kitabı 56 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi kitabını 9786257070140 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi kitap özeti, Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi pdf oku, Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi yandex, Francis Scott Key Fitzgerald e-kitap pdf, Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi PDF Drive, Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi PDF Oku

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi Kısa Özet

Yaşlı bir adam olarak dünyaya gelip zamanla gençleşme düşüncesi F. Scott Fitzgerald’ı büyülüyordu. Yazarın iki yıl boyunca zihninde evirip çevirdikten sonra 1922 senesinde yazdığı Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi’ni Mark Twain’in şu sözü esinlemişti: *Hayatın en iyi kısmının başta, en kötü kısmının da sonda olması ne yazık.* Fitzgerald bu en bilinen hikâyesinde 1860 senesinde yaşlı bir adam olarak doğup giderek gençleşen Benjamin Button’ın yaşamını anlatır.

Benjamin Button yalnızca yaşlı bir adamın bedeniyle dünyaya gelmemiştir. 70’li yaşlarındaki bir adamın zihnine ve zevklerine de sahiptir. Gençleştikçe dirilen bedeniyle birlikte daha aktif bir hayata ve ilgi alanlarına kavuşur. Yazar yaşın insanın kimliği üzerindeki etkisine dikkat çeker.

Yaşlanma üzerine yazılmış bu nükteli, fantastik hiciv, Hollywood’un da dikkatinden kaçmamış, 2008’de vizyona giren film uyarlaması büyük ilgi görmüştü.

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu