Psikoloji Kitapları

Benliğin İnşası PDF indir

Benliğin İnşası PDF indir, e-kitap sitemizde Benliğin İnşası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Susan Harter tarafından kaleme alınan Benliğin İnşası kitabı 472 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Benliğin İnşası kitabını 9786053185628 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Benliğin İnşası kitap özeti, Benliğin İnşası pdf oku, Benliğin İnşası yandex, Susan Harter e-kitap pdf, Benliğin İnşası PDF Drive, Benliğin İnşası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Benliğin İnşası PDF Oku

Benliğin İnşası Kısa Özet

Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanında ‘’ben’’ veya ‘’öz’’ ile başlayan onlarca kavram üzerinde çalışılmıştır. Öz saygı (benlik saygısı), benlik tasarımı, öz yeterlik, özgüven, öz düzenleme, öz anlayış, sosyal öz saygı, öz şefkat bunlardan yalnızca birkaç tanesidir. Bu kavramlar, arada bir açıklanmaya çalışılan, arada bir temel açıklayıcılar olarak arada bir de aracılık etkileri belirlenmek maksadıyla araştırmalarda yer bulmaktadır. Aynı zamanda, bu kavramlar insanın gelişimsel süreçlerini, ruh sağlığını ve davranım poblemlerinı, başkalarıyla ve toplumsal değerlerle ilişkilerini, öğrenme süreçlerini anlamak maksadıyla incelemelerin mühim kavramsal yapılarını oluşturmaktadır.

‘’Benliğin İnşası’’ kitabı, benlik kavramı çerçevesinde alakalı birden fazla kavramın gelişimsel süreçleri ve uygulama alanları yönünden tanıtıldığı bir kitaptır. Ayrıca; benliğin kuramsal yapıları, gelişimsel süreçleri, içsel benlik yapıları ve dışsal benlik yapıları içindeki uyum, benliğin sosyo-kültürel değerlendirmesi, psikopatolojik süreçlerde ‘’öz’’ yapılarının işlevselliği, çok kültürlülük yönünden benlik yapılarının değerlendirmesi, benliğin sınıf ve okul içinde işlevselliği ile alakalı akademik ve araştırma eksenindeki bilgileri bu kitapta bulmak olabilecekdür.

‘’Benliğin İnşası’’ kitabı Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında lisans ve lisansüstü düzeyinde, ‘’Benlik Yapıları’’, ‘’Kişilik Kuramları’’, ‘’Kişilik Gelişimi’’ ve ‘’Kişilik Bozuklukları’’, ‘’Sosyal Psikoloji’’, ‘’Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi’’, ‘’Sınıf Yönetimi’’, ‘’Çocuk Psikolojisi’’ gibi derslerde kaynak kitap olarak kullanılabilecek niteliktedir. Aynı zamanda ‘’Benliğin İnşası’’ kitabı, benlik temelli çalışmaları, literatür ve araştırma derinliği katacak zengin operasyonel tanımlamaları ve açıklamaları kapsayan bir kitap olma özelliği taşımaktadır.

Benliğin İnşası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu