PDF

Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri PDF Oku indir

Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri kitabını araştırdık. Ayrıca Bert Hellinger tarafından kaleme alınan Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri kitap özetinin yanı sıra, Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri pdf oku, Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri yandex, Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri e-kitap pdf, Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri PDF Drive, Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri PDF indir Oku

Sevgi Düzenleri, son senelerda psikoterapinin sınırlarını çok aşarak birden fazla insana gündelik yaşamda kolaylık sağlayan bir temel kitap niteliği kazandı. Beşinci baskısının ardından, genişleyen okur kitlesini gözetecek biçimde elden geçirmenin zamanı gelmişti. Kimi yerleri kısaltıldı, bilgi yolu konulu bölümde olduğu gibi yer yer de genişletildi. Eklenen bu yeni bölüm, kilitlenmeleri çözen, iyileştirici olan içgörüyü gerçeğe yansız bakışla kazanma yolunu gösteriyor bize. Kitabın konusu, sevginin, insan ilişkilerinde verili halde mevcut olan düzenleri. Sevgiye fakat bu düzenleri tanıyarak ulaşabiliriz. Kör, bilgi yoksunu, bu düzenleri tanımayan sevgi, bizi çoğu zaman yanılgıya sürükler. Ama eğer sevgi düzenleri tanır ve gözetirse, özlemini çektiğimiz şeyin yolunu açar. Bu durumda hem bizde hem de çevremiz üzerinde rahatlatan, iyileştirici bir etkisi olacaktır. Bu kitapta üç terapi kursu aslına sadık olarak bulunmaktadır. Bunlardan ilki, aşağı yukarı baştan sona, diğeri bölümler halinde, üçüncüsü ise çok az kısaltılarak yayına hazırlanmıştır. “Kilitlenmeler ve çözümleri”ni konu alan ilk kurs bir doğrudan deneyim ve ileri eğitim kursu idi. Kitaba aşağı yukarı bütünüyle alındı. Bu kurs, aile dizimine giriş niteliği taşıyor ve aile dizimi yardımıyla aile ve olduğumız toplulukta başka bireylerin alınyazılarıyla nasıl kilitlendiğimizi, bu kilitlenmenin nelere yol açtığını gün yüzüne çıkarıyor. Lakin her şeyden önce ortaya koyduğı, bir kilitlenmenin çözümünün ne zaman, nasıl ve hangi yasalar ışığında başarıldığı.

Aile dizimi, aile ve topluluklarda herkes için geçerli olan bağ ve denge gereksiniminin hiçbir bireyin dışlanmasına tahammülü olmadığını katılımcının gözleri önüne çıkarıyor. Aksi taktirde dışlanan bireylerin alınyazıları, kendilerinden sonra gelenler tarafından ve onlar bunun bilincinde olmaksızın tekrarlanarak sürdürülüyor. Kilitlenme ile ifade edilen de bu. Lakin, dışlananlara topluluğa ait bireyler olarak kalanlar tarafından değer verildiğinde sevgi ve saygı, onlara yapılan haksızlığı dengeliyor, alınyazılarının tekrarlanma zorunluluğu da ortadan kalkıyor. Çözüm ile ifade edilen de bu. Kilitlenmenin ardında bir düzen var. Buna göre kötünün kefareti kötü ile ödenmek zorunda ve masum “ufak”, suçlu “büyüğün” sorumluluğunu üstlenerek onun cezasını çekiyor. Buna karşılık çözüm, denge gereksiniminin iyileştirici bir biçimde yerine getirildiği başka bir düzeni izliyor. Burada söz konusu olan,, ilki sağlıksız, ikincisi iyileştirici olan “sevgi düzenleri”.

Bert Hellinger – Sevgi Düzenleri PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu