Psikoloji Kitapları

Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış PDF indir

Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış PDF indir, e-kitap sitemizde Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sigmund Freud tarafından kaleme alınan Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış kitabı 142 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış kitabını 9786057995940 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış kitap özeti, Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış pdf oku, Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış yandex, Sigmund Freud e-kitap pdf, Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış PDF Drive, Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış PDF Oku

Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış Kısa Özet

Şunu göze çarpıyor ki, insanlar, dış önüne geçerden ötürü veya iç uyum (adaptasyon) eksikliği sebebiyle cinsel gereksinimlerini doyumunu realitede ele geçiremedikleri zaman hastalanıyor.

Yine göze çarpıyor ki, insanlar kaçıp hastalığa sığınıyor, hastalanarak kendilerinden esirgenen doyumun yerini tutacak yerdeş bir doyum sağlamaya çalışıyorlar. Gözlemlerimizin ortaya koyduğuna göre sayısal (patolojik) belirtiler hasta birinin cinsel etkinliğinin bir parçasını veya cinsel yaşamının tümünü kapsıyor, realiteden kendini uzakta tutuş nevrozluların ana eğilimini, beri yandan hastalığın yol açtığı asıl yıkımı oluşturuyor. Saptadığımız bir başka nokta, hastalarımızın iyileştirmeye karşı gösterdiği direnişin bir tek değil, birden fazla nedene dayanmasıdır.*

Beş Konferans ve Psikanalize Toplu Bakış PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu