Roman Kitapları

Beyaz Bir Kıyı PDF indir

Beyaz Bir Kıyı PDF indir, e-kitap sitemizde Beyaz Bir Kıyı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sevinç Çokum tarafından kaleme alınan Beyaz Bir Kıyı kitabı 112 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Beyaz Bir Kıyı kitabını 9786055147341 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Beyaz Bir Kıyı kitap özeti, Beyaz Bir Kıyı pdf oku, Beyaz Bir Kıyı yandex, Sevinç Çokum e-kitap pdf, Beyaz Bir Kıyı PDF Drive, Beyaz Bir Kıyı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Beyaz Bir Kıyı PDF Oku

Beyaz Bir Kıyı Kısa Özet

Beyaz Bir Kıyı, Sevinç Çokum`un 1994`teki Fas seyahatinin ardından varlık bulan, birbirinin devamı niteliğinde bir öyküler toplamı. Şiirsel bir üslupla örülen kitap, Mağrip`in eski büyülü dünyasına girerek modern hayatla çelişkileri masalsı bir düş atmosferinde dile getiriyor. İncelikler, dostluk, sevgi, inanç gibi değerlerin gölgesinde insanın dünya çapındaki evrimi, değişimi, çapraşık ve tutkulu kavgası sergileniyor. Bir yandan da Fas`ın eski mahalleleri vurucu ve izlenimci tablolar halinde yansıyor sayfalara.

“.. Tabağın bir yanına oturtulmuş limon sarısı enginar bana İstanbul kadar yakın gelmişti. Abdülgaffar kalamara `sol` diyordu, mercan balığına `ruji`. İki ucundan hemen hemen iki birinin tutması gereğince ağır balık tabağını merasim subayı tavrıyla getirmişti. Yüzünün ciddiyetinin gerisinde bir kahkaha saklı olduğunu biliyorum. Bu da Şark`ın özelliği. Hemence gülüvermek, hemence ağlayıvermek…”

*…Eviniz ne güzeldi… Başımı dayadığım yastığın ucunda akşam oluyordu.

Şehir mavi mor bir fanusun içinde eriyordu. Kasetteki akşama karışmış ses Sabah Fahri`nindi. Endülüsi şarkılar, gazellerdi okuduğu. Bana iftar vakti alacalarını, kandillerin yandığını hatırlatan o ses `aman aman`ları ‘hey hey`leriyle nasıl da bize benziyordu…*

Beyaz Bir Kıyı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu