Tarih Kitapları

Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları PDF indir

Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları PDF indir, e-kitap sitemizde Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yavuz Bahadıroğlu tarafından kaleme alınan Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları kitabı 248 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları kitabını 9786055143893 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları kitap özeti, Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları pdf oku, Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları yandex, Yavuz Bahadıroğlu e-kitap pdf, Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları PDF Drive, Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları PDF Oku

Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları Kısa Özet

Osmanlı İmparatorluğu; en geniş zamanında üç kıtaya yayılmış, İstanbul ile sınırlı bir şehir devletine dönüşmüş olan Bizans İmparatorluğu’nu yıkmış, Akdeniz’i imparatorluğunun sınırları içinde bir göl haline getirmiştir. İstanbul’un fethi bazı tarihçilere göre Yeni Çağ’ı başlatan olay olmuştur.

623 yıl süren Osmanlı tarihi boyunca 36 padişah gelmiş ve üç kıtada çınar ağacı gibi kök salmış olan Osmanlı Devleti, bir Cihan İmparatorluğu olmuştu. Altı asır boyunca dünyaya hükmetmiş olan Osmanlı, ilahi ve yüce değerlerden ilham alarak, gittiği yerlere adalet, şefkat ve medeniyet götürmüş, insanlığı ön planda tutarak dünyayı aydınlatmıştı. Osmanlı’nın mirası olan topraklarda onun eserleriyle yaşayan bugünün nesli, Osmanlı tarihi ile ilgili yeteri kadar bilgi sahibi olamamaktadır. *Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları* isimli eser, insanımızın kendi şanlı tarihini biraz olsun öğrenmelerine katkı sağlamak maksadıyla hazırlanmıştır.

Osmanlı İmparatorluğu gibi altı asır sürmüş olan bir tarihi, tek ciltlik bir eserle anlatmak olabilecek olmadığından bu kitapta yalnızca devletin başı olan padişahlar ve onların zamanındaki mühim olaylara yer verilmiştir. Elinizdeki eser, farklı kaynaklardan istifade edilerek, akıcı bir üslup ile kaleme alınmış ve çok sayıda resim, gravür ve harita ile görsel zenginlik kazandırılmıştır.

Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu