Araştırma Kitapları

Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği PDF indir

Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği PDF indir, e-kitap sitemizde Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yalçın Karagöz tarafından kaleme alınan Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği kitabı 189 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği kitabını 9786052585184 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği kitap özeti, Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği pdf oku, Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği yandex, Yalçın Karagöz e-kitap pdf, Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği PDF Drive, Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği PDF Oku

Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Kısa Özet

Kitabın amacı, bilimsel araştırma sürecinde rol alan araştırmacılara bilimsel araştırmalarda yayın etiği hususunda kavramsal boyutta katkı sağlamaktır.

Kitap yedi bölümden buluşmaktedir. birinci bölümde etik kavramını, bilimsel araştırmalarda etik kavramını, bilimsel araştırmalarda etiğin değer ve ilkelerini geniş bir şekilde bir biçimde açıklamıştır. İkinci bölümde, bilimsel araştırma ve yayınlarda etik ilkeler, bilimsel etik ihlalleri, etik dışı davranışların nedenleri, bilimsel araştırmalarda etik sorumluluklar, bilim etiğine aykırı davranışlar ve yaptırımları konularını tartışmaktadır. Üçüncü bölümde, bilimde etik, araştırma etiği, yayın etiği, araştırmalarda etik incelemesinin faydaları, etik ihlali kapsamı içinde devlet yaptırımları, akademisyenlik mesleği ve etik, etik ihlallerinin önlenmesi konularını incelemiştir. Dördüncü bölümde, araştırma paydaşları yönünden etik kavramını ele almışlardır. Bu bağlamda, bilim toplumlarının aktiviteleri, araştırmacı ve katılımcıların rolü, araştırma rehberlerinin rolü, araştırma gruplarının rolü ve değerlendirme yapan hakemlerin rolü vurgulanmaktadır. Beşinci bölümde, etik dışı davranışları, araştırma süreçlerinde etik prosedürleri, araştırmanın planlaması sürecinde etik konuları, araştırmanın uygulaması sürecinde etik konuları ve araştırmanın raporlaştırılması sürecinde etik konularını incelemişlerdir. Altıncı bölümde, kamu örgüt yönetimi yönünden etik, kamu personelleri etik kurulu, etik komisyonları ve kamu örgütlerinde etik dışı davranışlarının önlenmesine yönelik konuları tartışmaktadır. Yedinci ve son bölümde araştırmacılara bir bilimsel araştırmanın yöntem bölümü yazılırken önemle üstünde durulması gereken noktalar ile ilgili bilgiler sunulmuştur.

Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu