Psikoloji Kitapları

Bilmek Seni Özgür Kılacak PDF indir

Bilmek Seni Özgür Kılacak PDF indir, e-kitap sitemizde Bilmek Seni Özgür Kılacak kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alice Miller tarafından kaleme alınan Bilmek Seni Özgür Kılacak kitabı 168 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bilmek Seni Özgür Kılacak kitabını 9786059200707 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bilmek Seni Özgür Kılacak kitap özeti, Bilmek Seni Özgür Kılacak pdf oku, Bilmek Seni Özgür Kılacak yandex, Alice Miller e-kitap pdf, Bilmek Seni Özgür Kılacak PDF Drive, Bilmek Seni Özgür Kılacak Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bilmek Seni Özgür Kılacak PDF Oku

Bilmek Seni Özgür Kılacak Kısa Özet

Yirmi yılı aşkın bir süre önce, pek tanınmayan bir psikanalist olarak, bir çok insanın kendilerine ve dünyaveyair bakış açılarını değiştiren bir kitap yazdı. İnsanları derinden etkileyen Yetenekli Çocuğun Dramı adlı bu kitap, ebeveynlerin çocuklarının yaşamını bilinçsizce nasıl şekillendirdiğini ve deforme ettiğini basit bir anlatımla gözler önüne serdi. Alice Miller’ın çocuklukta çekilen acıların kökenlerine ilişkin hikâyeleri, okurlarda karşılığını buldu ve kitabı kısa bir sürede çok satanlar listesine girdi.

Miller, Bilmek Seni Özgür Kılacak isimli bu kitabında, geçmişteki hikâyelerimizin barındırdığı gerçeğe yalnızca kucak açarak bile, hepimizin şu anda çektiğimiz acılardan kurtulmayı umut edebileceğimizi ileri sürüyor. Yazar, erken çocukluk zamanında görülen kötü muamelelerin ve ebeveyn iradesine farkında olmadan koşulsuz itaat etmenin tehlikelerini ortaya koymak için gerçek hikâyeleri kullanıyor. Beyin üzerine yapılan son çalışmalardan yararlanarak, tokat ve aşağılamanın nasıl tehlikeli düzeylerde inkâra yol açtığını, bunun da karşılığında duygusal körlüğe neden olup, farkındalığı ve yeni davranma şekillerini öğrenmeyi ketlediğini açıklıyor.

Bu döngünün kendini tekrarı, çocuk artık bir yetişkin olduğunda aynı istismarı sonraki nesillere uygulamasına yol açtığundan toplumsal olarak şiddetten arınmak, fakat aile içi şiddetin son bulmasıyla olabilecekdür. Bunun için de duygusal körlükten kurtulup gerçek yetişkin benliğini bulmak gerekir.

Bilmek Seni Özgür Kılacak PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu