Eğitim Kitapları

Bina PDF indir

Bina PDF indir, e-kitap sitemizde Bina kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zehra Seven tarafından kaleme alınan Bina kitabı 252 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bina kitabını 9786059815840 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bina kitap özeti, Bina pdf oku, Bina yandex, Zehra Seven e-kitap pdf, Bina PDF Drive, Bina Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bina PDF Oku

Bina Kısa Özet

Bu eser Arapça gramere yeni başlayanların hiçbir yardımcı kitaba ihtiyaç duymadan rahatlıkla anlayabileceği biçimde hazırlanmıştır.

Bu kitabı bunun bunun yanındalıklı kılan 6 mühim özellik:

1. Bu kitap Arapça Kitabu’s Sarf’ın özünden hiç ayrılmadan titizlikle hazırlanmıştır.
2. Her konu anlatımının sonunda özel olarak Kuran-ı Kerim’den örnekler verilmiştir.
3. Çekim bölümünde Kuran’ı Kerim’de geçen tüm sülasi mezid, rubai mücerred ve mezid fiiller bablara göre ayrılıp, alfabetik olarak sıralanmıştır.
4. Yine Kuran’ı Kerim’de geçen tüm sülasi mezid, rubai mücerred ve mezid fiiller 35 baba göre sınıflandırılıp, alfabetik sıraya göre dizilmiştir. Fiillerin manaları Kuranı Kerim’de geçtiği biçimde sıra sıra yazılmıştır.
5. Konular şemalar ve çizimlerle görselleştirilmiştir.
6. Konu anlatımlarından sonra bilgilerin pekiştirilmesi için her bölümün sonuna *test*, “soruları yanıtlayınız”, “boşlukları doldurunuz”, “doğru mu yanlış mı?”, “kendimizi deneyelim” şeklinde çeşitli imtihanlar konulmuştur.

Her şey Arapça’nın daha iyi anlaşılıp, beğenerek ve kolay yoldan öğrenilmesi için! Allah Teâla hepimizi ilim, amel ve ihlas üzere muvaffak kılsın!

Bina PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu