PDF

Binan Akyuz – Etekli Iktidar PDF Oku indir

Binan Akyuz – Etekli Iktidar PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Binan Akyuz – Etekli Iktidar kitabını araştırdık. Ayrıca Binan Akyuz tarafından kaleme alınan Binan Akyuz – Etekli Iktidar kitap özetinin yanı sıra, Binan Akyuz – Etekli Iktidar pdf oku, Binan Akyuz – Etekli Iktidar yandex, Binan Akyuz – Etekli Iktidar e-kitap pdf, Binan Akyuz – Etekli Iktidar PDF Drive, Binan Akyuz – Etekli Iktidar Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Binan Akyuz – Etekli Iktidar PDF indir Oku

Kadın erkek ilişkilerinde son durum, lafı biraz uzatıyor. Aslını söylemek gerekirse daha net “Feminizm ilişkileri nereye getirdi?” diye sorulabilirdi… Bakın, dünya çapında hızla patlayan eşcinsel ilişkilerin akında Feminizm yatıyor. Erkekçe’yi çıkardığım senelerdan başlayarak yakında zamandan izledim, gelişmeleri. Feminizm, “Kadın hakları, özgürlüğü ve eşitliği” diye yaşandı. Bu çıkışı iki buluş destekledi: Vibratör ve doğum kontrol hapları. Feministler “Orgazm hakları”nı vibratörle çözdüler ve doğum kontrol hapları ile de cinselliği fena halde özgürleştirdiler. Bunun kadına yansıyan yanı şu oldu: Erkekle daha fazla ve daha özgür ilişki. Ama orgazm için erkeğe muhtaç olmama. Vibratör kadın eşcinselliğini körüklerken, doğum kontrol hapı ile daha sık ve daha sonuna kadar ilişkiler, erkeği korkutmaya başladı. “Tak fişi bitir işi, dön arkam, yak sigaram” sistemine alışmış erkek şimdi, “Benim de orgazm olma hakkım var” diyen kadın karşısında ezilmeye, giderek onu tatmin edememekten korkmaya başladı ve kendi cinsine yöneldi. Feminizmin, Amerika’dan başlayarak, kadın erkek ilişkilerine getirdiği en mühim gelişme budur. Sosyal bilimciler, kadın hakları ve özgürlüklerinin gelişimi ile, eşcinsellik patlaması içindeki paralelliği basit bir şekilde tespit edeceklerdir.

Meslektaşım Sinan Akyüz “Etekli iktidar” adlı kitabında, fizik yönünden zayıf oldukları için ezilir görünen kadınların, aslında nasıl iktidar olduklarını ortaya koyuyor, araştırma ve soruşturmaları ile. Sanırım büyük yankılar yaratacak bir kitap bu.

Binan Akyuz – Etekli Iktidar PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu