PDF İndir

Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli PDF indir

Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli PDF indir, e-kitap sitemizde Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli kitabı PDF Oku.

Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli kitabı, 1008 sayfadan oluşmuş olup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli kitabını 9786051715964 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli kitap özeti, Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli pdf oku, Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli yandex, Kolektif e-kitap pdf, Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli PDF Drive, Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli PDF Oku

Baron von Hammer-Purgstall bir metninde confabulatores nocturni, *geceleri hikâye anlatan adamlar*dan bahseder. Sonra da eski bir Pers elyazmasında ilk defa geçtiği şekliyle, uykusuzluktan muzdarip olan Büyük İskender’in etrafına bu insanları topladığını söyler. 

9. yüzyıla tarihlenen Suriye elyazmalarının en eskisi olduğunu kabul edersek 1000 yıldan uzun süredir insanlığın ortak belleğinde yer alıyor Binbir Gece Masalları. 

Batı dillerine ilk çevrildiği 1706’dan beri bir çığ gibi büyüyen büyük bir hayran kitlesi var: Henry Fielding, Walter Scott, Thackeray, Wilkie Collins, Goethe, Stendhal, Dumas, Flaubert, Puşkin, Tolstoy, Hofmannsthal, Conan Doyle, Wells, Yeats, Kavafis, Lovecraft, Proust, Perec, Rushdie, Calvino, Mahfuz  ve tabi ki Borges.

Binbir Gece Masalları – 1 Tam Metin ve Resimli PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu