Edebiyat Kitapları

Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle PDF indir

Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle PDF indir, e-kitap sitemizde Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Rauf tarafından kaleme alınan Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle kitabı 104 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle kitabını 9786254056017 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle kitap özeti, Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle pdf oku, Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle yandex, Mehmet Rauf e-kitap pdf, Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle PDF Drive, Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle PDF Oku

Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle Kısa Özet

*Ah, sana ne söyleyeyim Necip… Saadetin hikâyesi olmaz derler, o kadar doğrudur ki…* Kitaba adını veren uzun öykü ile altı kısa öyküden bir araya gelen Bir Aşkın Tarihi evlilik, aşk, namus gibi konuları hem toplumsal hem bireysel düzlemde konu alıyor. Mehmet Rauf her zamanki gibi bireylerin iç dünyalarına derinlemesine bakışıyla saadetin de hüsranın da hikâyesini yazıyor.

Mehmet Rauf (1875-1931) İstanbul’da doğan Mehmet Rauf, Soğukçeşme Askeri Rüştiyesi’ni bitirdikten sonra Bahriye Mektebi’nde okudu. Staj için bir buçuk yıl Girit’te kaldı, ardından görevli olarak Almanya’ya gönderildi. İstanbul’a dönünce Tarabya’daki elçilik gemilerinin irtibat subaylığına atandı. 2. Meşrutiyet’in ilanından sonra askerlikten ayrıldı ve geçimini yazarlıkla sağlamaya çalıştı; hikâye, roman, tiyatro gibi türlerde birden fazla eser verdi. Mehasin ve Süs adlı kadın dergilerini çıkardı. Bir süre ticaretle uğraştıysa da son senelerı maddi sıkıntılar içinde geçti. Henüz on altı yaşındayken yazdığı ve Halit Ziya Uşaklıgil’e Hizmet gazetesinde yayımlaması için gönderdiği *Düşmüş* adlı hikâyeyle edebiyat dünyasına girdi. Daha sonra Mektep dergisinde yazdı. Servet-i Fünun dergisinde hikâye, roman, makale ve mensur şiirler yayımladı. Mehmet Rauf asıl şöhretini Eylül adlı romanıyla kazandı. Türk edebiyatında psikolojik romanın ilk başarılı örneği kabul gören Eylül’de Fransız romanında çok yaygın olan aşk üçgeni ele alınmıştır. Eserlerinde aşk, ıstırap, arayış, ihtiras gibi daha çok bireysel duygulara eğilen Servet-i Fünun topluluğunun ünlü yazarı Mehmet Rauf’un eserlerine Türk Edebiyatı Klasikleri Dizimizde yer vermeyi sürdüreceğiz.

Bir Aşkın Tarihi *Beşik *Cadı *Bir Mesut *Bir Taleb-i İzdivaç *Komşunun Kızı *Bir Namus Meselesi

Bir Aşkın Tarihi Günümüz Türkçesiyle PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu