Tarih Kitapları

Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale PDF indir

Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale PDF indir, e-kitap sitemizde Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yavuz Bahadıroğlu tarafından kaleme alınan Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale kitabını 9786055143848 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale kitap özeti, Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale pdf oku, Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale yandex, Yavuz Bahadıroğlu e-kitap pdf, Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale PDF Drive, Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale PDF Oku

Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale Kısa Özet

Etrafında ihtilafsız ittifak edebileceğimiz ortak değerleri öne çıkarmamızı gerektiren günler yaşıyoruz…
Tarih ortak değerlerimizden biridir…

Bilhassa Çanakkale Zaferi, yakın tarih içindeki yeri yönünden, son derece manalıdır. Anlamlıdır, çünkü *Osmanlı bitti, bir daha dirilemeyecek biçimde yere serildi* adı verilen bir zamanda kazanılmıştır.

Mahiyeti itibariyle bir diriliş cehdi, bunun yanı sıra da birlik-birliktelik sembolüdür. Bu itibarla Çanakkale savaşını kazanan ruhu keşfetmeye ve kavramaya muhtacız.

Hatırlayalım ki, Çanakkale Zaferi, Avrupa’nın *Hasta Adam* damgasını vurduğu bir milletin varlık mücadelesidir. Mücadele kaybedilseydi her şey biter, o moral çöküntüsü içinde İstiklâl Savaşı bile verilemezdi. Ama kazanıldı. Tarihin yolu ve yönü değişti.

Bir millet ateşle imtihan olundu Çanakkale’de, tarihle hesaplaştı ve kendi varoluş tarihini yeniden yazdı.

Bir Devrin Bittiği Yer Çanakkale PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu