Edebiyat Kitapları

Bir Kadının Görünmez Yaşamı PDF indir

Bir Kadının Görünmez Yaşamı PDF indir, e-kitap sitemizde Bir Kadının Görünmez Yaşamı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Martha Batalha tarafından kaleme alınan Bir Kadının Görünmez Yaşamı kitabı 188 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bir Kadının Görünmez Yaşamı kitabını 9786257994132 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bir Kadının Görünmez Yaşamı kitap özeti, Bir Kadının Görünmez Yaşamı pdf oku, Bir Kadının Görünmez Yaşamı yandex, Martha Batalha e-kitap pdf, Bir Kadının Görünmez Yaşamı PDF Drive, Bir Kadının Görünmez Yaşamı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bir Kadının Görünmez Yaşamı PDF Oku

Bir Kadının Görünmez Yaşamı Kısa Özet

‘‘ Keskin mizahi ve eleştirel diliyle Martha Batalha`nın romanı, ülkesinin patriyarkal güçlerine baş kaldırıyor.”

-World Literature Today 

Rio de Janeiro, 1940`lar… Guida Gusmâo hiç haber vermeden ailesinin evini terk eder, kız kardeşi Euridice ise evlenerek örnek bir ev hanımı olur. Lakin ikisi de yaptıkları seçimlerden tatmin görünmemektedir.

Gusmâo kardeşlerin hayat hikâyesi, yirminci yüzyıl ortalarında Rio de Janeiro`da yaşamış ve kendisine fakat ev hanımlığı rolü layık görülmüş sayısız kadının hayat hikâyesiyle benzerdir aslında. Martha Batalha`nın şu an elinizde tuttuğunuz ilk romanı da işte bu kadınların; az veya çok görünmez bir hayat sürmüş annelerimizin, büyükannelerimizin, büyük büyükannelerimizin öyküsünü anlatır bizlere! Kadınların toplumsal cinsiyet rolleri içinde yitip giden ümitlerini mizahi bir dil ve keskin bir gözlem gücüyle anlatan, 2019 senesinde da film uyarlaması Cannes Film Festivali`nin Belirli Bir Bakış bölümünde büyük ödüle layık görülen Bir Kadının Görünmez Yaşamı; müzevir komşu Zelia, çocuk bakıcılığı yapan eski hayat kadını Filomena ve benzer sayısız enteresan kişiliğin yan hikâyeleriyle beslenerek gerçekten dolu dolu ve kuvvetli bir okuma deneyimi sunuyor. Kurduğu öykünün ritmi ve yapısıyla daha ilk sayfadan okuru yakalayan Martha Batalha, neden Brezilya edebiyatının git gide artan yıldızlarından biri olduğunu gözler önüne çıkarıyor.

Bir Kadının Görünmez Yaşamı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu