Siyaset Kitapları

Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi PDF indir

Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi PDF indir, e-kitap sitemizde Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. John L. Esposito tarafından kaleme alınan Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi kitabı 304 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi kitabını 9789755747408 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi kitap özeti, Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi pdf oku, Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi yandex, John L. Esposito e-kitap pdf, Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi PDF Drive, Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi PDF Oku

Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi Kısa Özet

İslamofobi, 11 Eylül’den bu yana sayısız ayrım, ırkçılık, fiziki saldırı vakaları yanında İslam zıtı kampanyalarla da katlanarak artış göstermiştir. 2006 Danimarka karikatür krizi ve Papa 16. Benedict’in Regensburg konuşmasını çevreleyen tartışmalar da ifade özgürlüğü, çok kültürlülük, dinî sembollere saygı ve dinler arası ilişkilerle alakalı bazı mühim poblemleri ortaya koymuştur.

Dinî özgürlüğün bunun yanında insan hak ve özgürlükleriyle alakalı temel ilkeleri ihlâl eden İslamofobik eylemler, bir çok değişik görünüme bürünmektedir. Bazı durumlarda camiler, İslamî merkezler ve Müslümanların mülklerine saldırılmış ve saygısızlıkta bulunulmuştur. İş yerleri, okul ve meskenlerde ise İslamofobi şüphe, taciz, alay, red, ufak düşürme ve ayrım şekilini almaktadır.

Elinizdeki seçki, Müslüman ve gayri müslim, Amerikalı ve Avrupalı ilim adamlarının uzmanlık ve tecrübelerini bir araya getirerek İslamofobiye yönelik disiplinlerarası bir yaklaşım sergilemektedir. Tahlille siyasî tavsiyeleri bir araya getiren yazarlar, mevcut uygulamaları tartışıp değerlendirmekte ve ayrım, yabancı düşmanlığı ve ırkçılıkla başa çıkma hususunda yeni yöntemler sağlamaktadırlar.

Bir Korku ve Nefret Söylemi Olarak İslamofobi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu