Psikoloji Kitapları

Bir Şizofrenin Yaşamı PDF indir

Bir Şizofrenin Yaşamı PDF indir, e-kitap sitemizde Bir Şizofrenin Yaşamı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Elyn R. Saks tarafından kaleme alınan Bir Şizofrenin Yaşamı kitabı 416 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bir Şizofrenin Yaşamı kitabını 9786050207071 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bir Şizofrenin Yaşamı kitap özeti, Bir Şizofrenin Yaşamı pdf oku, Bir Şizofrenin Yaşamı yandex, Elyn R. Saks e-kitap pdf, Bir Şizofrenin Yaşamı PDF Drive, Bir Şizofrenin Yaşamı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bir Şizofrenin Yaşamı PDF Oku

Bir Şizofrenin Yaşamı Kısa Özet

Elyn R. Saks; Oxford ve Yale Üniversitelerinden felsefe ve hukuk diplomaları almış, lisanslı psikanalist, akıl hastaları hakları savunucusu, akademisyen, başarılı bir kadın ve bir şizofren.

Hayatının büyük bir kısmını hastalığına direnerek ve bunun yanı sıra onu gizlemeye çalışarak geçirmiş, alabileceği her tür psikiyatrik yardımı almanın yanında, kendi gibi akıl hastalığıyla boğuşanlara hem manevi hem de hukuki destek vermiş. Bir Şizofrenin Yaşamı, Saks’ın işte bu zorlu yolculuğunun; akıl hastası damgası yememek için uğraşan hırslı bir kadının çocukluğundan, kafasının içinde sesler duyan, intihara meyilli bir *deli*ye dönüştüğü yetişkinliğinin apaçık ve olağanüstü hikayesi.

Ben tüm bu insanlardan ve daha sayamayacağım kadar çok sayıda kişiden yaşamaya değer bir hayat sürebilmek için ihtiyacım olan şeyleri aldım. Bu kitabı yazarak, bir başkasına kendi hayatlarını biraz daha iyi kılabilmelerine yarayacak birtakım şeyleri alabilmelerine yardımcı olabildiğimi umarım.

Saks, sağduyusu ve zekâsı aracılığıyla çektiği çileleri çok büyük bir netlik ve hassasiyetle tarif ediyor… Bilhassa de dostluğun ve sevginin iyileştirme gücünü anlattığı pasajları insanı derinden etkileyen bir duygusallıkla kaleme almış.

– The Washington Post

Bir Şizofrenin Yaşamı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu