Araştırma Kitapları

Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar PDF indir

Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar PDF indir, e-kitap sitemizde Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jackie S. Gerstein tarafından kaleme alınan Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar kitabını 9786257880114 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar kitap özeti, Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar pdf oku, Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar yandex, Jackie S. Gerstein e-kitap pdf, Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar PDF Drive, Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar PDF Oku

Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar Kısa Özet

Deneyimsel aile danışmanlığı, aile terapisinde eylem odaklı bir yaklaşımdır. Pek çok klinisyen yapılandırılmış oyunlar ile fiziksel ve bilişsel zorlayıcıların kullanımı aracılığıyla bir ailede süregiden davranışlar ve bu davranışlara verilen tepkilere yönelik bir görü kazanabilecekleri çıkarımında bulunur. Geleneksel tedavi metotları çok fazla aile

bireyleri içinde yaşanan sözel münakaşalar yahut birbirini suçlamalarla açmaza girerken deneyimsel danışmanlık, aileleri, tüm önüne geçerin üstesinden gelmek maksadıyla birlikte çalışmaveyavet eder. Çoğu deneyimsel aktivite, ailenin bireysel problemleri için metafor olarak tasarlanabilir. Danışmanların bu tedavi yöntemini kullanması ailelerin günlük yaşantıları ve etkileşimlerinde kullanabilecekleri gerçek çözümleri deneyimlemelerine yardımcı olma hususunda müthiş bir olanak sağlar. Birbirine Tutunmak’ta, Jackie Gerstein, terapistlere ve aile danışmanlarına deneyimsel danışmanlığı kendi uygulamalarında kullanmaları için muhteşem bir araç sağlamaktadır. Bu özel tekniğin yararları ve genel kullanımlara eleştirel bir bakış açısının bunun yanında bunun yanı sıra deneyimsel aile danışmanlığı oturumlarını geliştirmek için uygulamalı bir rehber sağlamaktadır. İçerdiği temel özellikler şunlardan oluşmaktadır:

– Aile terapisinde kullanılan oyunları, aktiviteleri, alıştırmaları içeren çekirdek bir bölüm.

– Uygun örneklemlerle bu aktiviteler yapılırken dikkate alınması gereken önlemler.

– Her bir alıştırma ile birlikte deneyimsel aktivitelerin sonuçlarından çıkarım yapmaları için ailelere yol gösterecek ayrıntılandırılmış sürece dair sorular.

– Aileyi, amaçlarını belirleyebilmeleri için cesaretlendirecek tavsiyeler.

– Deneyimsel terapi dersi boyunca süreğen değerlendirme ihtiyacı üzerine bir tartışma.

– Performans anlaşmaları ve bilgilendirilmiş onam formlarını içeren deneyimsel terapi programlarında gerekli olan mühim belgelerin emsallari.

Kullanımı kolay formatıyla Birbirine Tutunmak, aile terapisinin kelime hazinesine *eğlence*yi katarak okuyucularına geniş bir yelpazede aile dayanışma aktiviteleri sunar.

Birbirine Tutunmak: Aile Danışmanlığı İçin Deneyimsel Uygulamalar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu