Tarih Kitapları

Birinci Haçlı Seferi PDF indir

Birinci Haçlı Seferi PDF indir, e-kitap sitemizde Birinci Haçlı Seferi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Peter Tudebodus tarafından kaleme alınan Birinci Haçlı Seferi kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Birinci Haçlı Seferi kitabını 9786057635259 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Birinci Haçlı Seferi kitap özeti, Birinci Haçlı Seferi pdf oku, Birinci Haçlı Seferi yandex, Peter Tudebodus e-kitap pdf, Birinci Haçlı Seferi PDF Drive, Birinci Haçlı Seferi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Birinci Haçlı Seferi PDF Oku

Birinci Haçlı Seferi Kısa Özet

Bir Tanığın Kaleminden
Birinci Haçlı Seferi’nde Yaşananlar…

Birinci Haçlı Seferi öncesinde Avrupa’nın, Bizans İmparatorluğu’nun ve İslâm coğrafyasının genel durumu nasıldı? Latince ve diğer çağdaş kaynaklar Birinci Haçlı Seferi’ni nasıl yorumlamıştı? Haçlıların Türklere ve Müslümanlara bakışı nasıldı? Dindaşları Bizanslılar ile ilgili ne düşünüyorlardı? Açlıkla boğuştuklarında Müslümanların cesetlerini yedikleri doğru muydu?

Elinizdeki kitap, Birinci Haçlı Seferi öncesinde tüm coğrafyanın bir fotoğrafını çekip dönem kaynaklarını tanıttıktan sonra sözü bizzat görgü şahidi olmuş bir papaza, Peter Tudebodus’a bırakıyor. Papa’nın Kutsal Savaş çağrısını, Avrupa’dan İstanbul’a gelişlerini, İznik, Antakya ve en mühimsi İstanbul’un görkemli havasının Haçlıların gözlerini nasıl kamaştırdığını, Türklerin cesaretlerine ve savaşma becerilerine olan hayranlıklarını doğrudan onun kaleminden okuyacaksınız.

Haçlıların Anadolu bozkırlarında çektikleri eziyetleri, Antakya’da nasıl yok olmanın eşiğine geldiklerini ve bir ihanetin, birkaç yanlış kararın tarihin akışını nasıl değiştirdiğini bizzat ondan dinleyeceksiniz. Antakya’da ölümle burun burunayken kaçma planları yaptıkları sırada birden nasıl Kudüs kapılarına kadar dayandıklarını ve tarihin utanç sayfalarından birisi olan Kudüs katliamını, tüm ürpertici ayrıntı kısmıyla bizzat bir tanığın sözcükleriyle yaşayacaksınız.

Birinci Haçlı Seferi: Kudüs’e Yolculuk, Papa’nın çağrısından bu yana İznik’in, Antakya’nın ve Kudüs’ün zaptına, ardından Akdeniz sahilinde yaşanan Aşkelon Muharebesi’ne dek olan biten her şeyi anlatan mühim bir kaynak…

Birinci Haçlı Seferi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu