Araştırma Kitapları

Bitki Fizyolojisi PDF indir

Bitki Fizyolojisi PDF indir, e-kitap sitemizde Bitki Fizyolojisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Burhan Kacar tarafından kaleme alınan Bitki Fizyolojisi kitabı 558 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bitki Fizyolojisi kitabını 9786051335100 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bitki Fizyolojisi kitap özeti, Bitki Fizyolojisi pdf oku, Bitki Fizyolojisi yandex, Burhan Kacar e-kitap pdf, Bitki Fizyolojisi PDF Drive, Bitki Fizyolojisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bitki Fizyolojisi PDF Oku

Bitki Fizyolojisi Kısa Özet

İnsan ve hayvanların yeteri düzeyde beslenebilmesi, temel endüstri için gerekli ham maddelerin sağlanabilmesi, nitelikli olduğu kadar bol bitkisel üretim ile olanaklıdır. Bunun için tohumun çimlenmesinden vejetatif gelişmesine ve generatif organların oluşmasına değin bitkide cereyan eden tüm hadiselerin anlaşılabilmesi bitki fizyolojisinin iyi bilinmesiyle olanaklıdır. Temel Bilimler içinde bulunmakla birlikte bitki fizyolojisi; tarla, bağ ve bahçe bitkileri ile çiçek üreticilerine olduğu kadar tarım ve ormancılık alanlarında çalışanlar için de yadsınamaz düzeyde mühimdir.

Bitki Fizyolojisi kitabı on beş ana bölümden buluşmaktedir. İlk bölümünde Bitki Hücrelerinin Yapısı ve ikinci bölümünde Enzimler ve İşlevleri ayrıntılı biçimde incelenmiştir. Su–Hücre İlişkileri, Suyun Alınması ve Taşınması, Su Yitmesi izleyen üç ayrı ana bölümde açıklanmıştır. Bitki Besin Elementleri ile Besin Elementlerinin Alınma ve Taşınmaları 6. ve 7. bölümlerde en son araştırma eldeki verilerin a dayanılarak sunulmuştur. Fotosentez, Azot ve Kükürt Özümlemeleri ile Fotosentez Ürünlerinin Taşınması ve Solunum izleyen 8., 9., 10. ve 11. bölümlerde geniş bir şekilde biçimde açıklanmıştır. Büyüme, Büyüme Hareketleri ile Bitki Hormonları ve İşlevleri 12., 13. ve 14. bölümlerde sunulmuştur. Bitkilerde stresin anlam ve önemi ile stresin değişik çeşitleri Stres Fizyolojisi başlığını taşıyan 15. bölümde açıklanmıştır.

Bitki Fizyolojisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu