Siyaset Kitapları

Bitti Bitti Bitmedi PDF indir

Bitti Bitti Bitmedi PDF indir, e-kitap sitemizde Bitti Bitti Bitmedi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Vedat Türkali tarafından kaleme alınan Bitti Bitti Bitmedi kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bitti Bitti Bitmedi kitabını 9789755399539 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bitti Bitti Bitmedi kitap özeti, Bitti Bitti Bitmedi pdf oku, Bitti Bitti Bitmedi yandex, Vedat Türkali e-kitap pdf, Bitti Bitti Bitmedi PDF Drive, Bitti Bitti Bitmedi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bitti Bitti Bitmedi PDF Oku

Bitti Bitti Bitmedi Kısa Özet

(…) Ustalıklı roman akışının bunun yanında kullanılan tarihsel veriler, Vedat Türkali’nin kitabına Ermeni sorunu hususunda gerçekten kıymetli bir belge niteliği kazandırmış. Soykırımın canlı tanığı Dede’nin siyasal örgütlenmeler üzerine anlattıkları da son derece mühim. Genelde azınlıklar, özelde ise Ermeni, Rum ve Kürt kırımları hususunda TKP’nin, hatta genelde Türk solunun tavrı, bazı istisnalar dışında, pek de tutarlı olmadığından, bu tarihi yaşamış bir Ermeni şahsiyetin bu husustaki değerlendirmelerine keşke daha kapsamlı yer verilebilmiş olsaydı. (…) Her halükârda kitap, 1915’in 100. Yıldönümü’nde bu hususta yayımlanan ve yayımlanması beklenen bir çok eser içinde mühim bir yer tutacak.

– Doğan Özgüden

(…) Bildiğim kadarıyla, hassas ve örselenmiş ruhları müzikle tedaviye başlamak iyi bir yöntem. Siz de, sözcüklerin ve yazının müziğiyle benzer bir şey yapıyorsunuz. Sanatın ve sanatçının böylesi bir derman olma, tabiplik görevi de var herhalde. Hastalığıyla yüzleşmeye zorlananlarda, ilk başlarda, büyük öfke patlamaları da ortaya çıkabiliyor. Siz böylesi patlamalara da yüreğinizi siper etmektesiniz şüphesiz. Bu da halen insani aşamaya geçememiş sınıflı toplumlardaki (gerçek) aydın-Sanatçı’nın kara yazgısı olmalı. Bir *psikiyatri seansı* gibi algılanmalı yazdıklarınız (…)

– Haluk Gerger

(…) Kürt meselesi, Ermeni meselesi, faşizm, Anadolu isyanları, katliamlar, ırkçılık, sosyalist mücadele, Ortadoğu’da olanlar, Nazi dönemi, Evren dönemi gibi hem güncel hem tarihi bir çok hususta (…) ve de Ermeni sosyalisti Paramaz’ın Beyazıt’ta asılması ve son kelimeleri gibi çok ama çok mühim ve çarpıcı simgelerle (…) onun duygusunun bizim Erdal Eren’imizle örülmesi gibi çok manalı, derinlikli bir kurguyla (…) içine düştüğüm bu romandan hazine bulmuş da zenginleşmiş olarak çıktım.

– Nihat Behram

Bitti Bitti Bitmedi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu