Felsefe Kitapları

Biyoloji Felsefesi PDF indir

Biyoloji Felsefesi PDF indir, e-kitap sitemizde Biyoloji Felsefesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Elliott Sober tarafından kaleme alınan Biyoloji Felsefesi kitabı 463 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Biyoloji Felsefesi kitabını 9789755336275 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Biyoloji Felsefesi kitap özeti, Biyoloji Felsefesi pdf oku, Biyoloji Felsefesi yandex, Elliott Sober e-kitap pdf, Biyoloji Felsefesi PDF Drive, Biyoloji Felsefesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Biyoloji Felsefesi PDF Oku

Biyoloji Felsefesi Kısa Özet

Yakın gelecekte biyoloji felsefesi, “özel” bilimlerin felsefeleri içinde en dramatik gelişmelere sahne oldu. Bu kitapta, Elliott Sober okuyucuya bu gelişmelerin en mühimlerini tanıtıyor. Biyoloji Felsefesi’nde Sober, hem yüksek düzeyde bir kuram tartışmasına giriyor hem de yaratılışçılık, teleoloji, habitat mı tabiat mı ve sosyobiyoloji gibi tartışmalı konuların sonuçlarını konu alıyor. Hepsinden mühimsi bu kitap okuyucuya evrim kuramının yapısı, kuramın ispatları ve onun açıklama gücünün kapsamı ile ilgili çok kesin bir görüş edinmesini sağlayabilecek bir altyapı sunuyor.

“Müthiş bir eğitim aracı, …bir bütün olarak müthiş bir biyoloji felsefesine giriş kitabı.”
Mind

“Çok uzun zamandır, bilim felsefesi fizik felsefesi demekti. Elliot Sober, biyolojinin yol açtığı felsefe problemlerini de aynı derecede ciddiye alan, en ileri gelen felsefecilerimizden biridir. Bu metin bu konulara müthiş bir giriş niteliğindedir.”
John Maynard Smith – University of Sussex

“Sober, kitap boyunca okuyucuya, biyoloji felsefesindeki birden fazla can alıcı konuyu izlemeleri için kılavuzluk yapıyor. Önermelerle, onları kimin öne sürdüğinün karıştırılmaması için yaptığı ikaz çok kıymetli. Bir kuramı ispatlamadan veya yanlışlamadan da bir modelin veya örneğin ayakta kalabileceği yahut çökebileceği hususundaki haklı ısrarı da aynı ölçüde kıymetli.”
Choice

“Elliott Sober Biyoloji Felsefesi’ni bir giriş kitabı olarak kaleme almış ve bu haliyle kitap amacına tamamıyla ulaşıyor. Sosyobiyoloji ve yaratılışçılık gibi görece daha popüler tartışmaları ele almasının yanında, yazar bu alandaki tartışmalara son derece kıymetli katkılarda yer alıyor. Sober’in bu çalışması, her zamanki gibi derinlikli ve etkileyici.”
David L.Hull – Northwestern University

Biyoloji Felsefesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu