Tarih Kitapları

Bizans İmparatorluğu Tarihi PDF indir

Bizans İmparatorluğu Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Bizans İmparatorluğu Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Charles Diehl tarafından kaleme alınan Bizans İmparatorluğu Tarihi kitabı 232 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bizans İmparatorluğu Tarihi kitabını 9789751038524 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bizans İmparatorluğu Tarihi kitap özeti, Bizans İmparatorluğu Tarihi pdf oku, Bizans İmparatorluğu Tarihi yandex, Charles Diehl e-kitap pdf, Bizans İmparatorluğu Tarihi PDF Drive, Bizans İmparatorluğu Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bizans İmparatorluğu Tarihi PDF Oku

Bizans İmparatorluğu Tarihi Kısa Özet

*Bizans, Roma İmparatorluğu’nun devamı ve gerilemesi olarak görülüyor. Bizler, yüzseneler öncesinden kalmış hınçların getirdiği bilinçsiz bir çabayla, kaybolmuş dini tutkuların belli belirsiz biçimde yeniden hatırlanmasıyla, Ortaçağ Yunanlarını hala, onları anlamamış olan Haçlıların ve onları aforoz etmiş papaların yargıladığı gibi yargılıyoruz. Gerçekte ise Bizans, bundan tamamen farklıydı.

Her ne kadar kendisini Roma’nın mirasçısı ve sürdürücüsü ilan etmişse de, imparatorluğun eski ve şanlı başkenti üzerinde hak talep etmekten hiçbir zaman vazgeçmemişlerse de, gerçekte Bizans çok bi hayli hızlı bir biçimde bir Doğu monarşisi haline gelmişti. Onu hiçbir biçimde, Roma’nın ezici anılarıyla mukayese etmemek gerekir.*

Charles Diehl tarafından 1919’da kaleme alınan Bizans İmparatorluğu Tarihi, yayımlanmasının üzerinden hemen hemen bir yüzyıl geçmesine rağmen, hâlâ alanının en yetkin eserlerinden biri olarak kabul ediliyor.
Bizans İmparatorluğu’nu savaşları, isyanları, darbeleri, taht kavgaları, ekonomisi ve kültürüyle bir bütün olarak ele alan kitap, efsaneler ve söylentilerle örülü binyıllık bir hakikatin kapısını aralıyor.

Bizans İmparatorluğu Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu