Tarih Kitapları

Bizans’ın Fethi PDF indir

Bizans’ın Fethi PDF indir, e-kitap sitemizde Bizans’ın Fethi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Bizans’ın Fethi kitabı 94 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bizans’ın Fethi kitabını 9786051852638 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bizans’ın Fethi kitap özeti, Bizans’ın Fethi pdf oku, Bizans’ın Fethi yandex, Stefan Zweig e-kitap pdf, Bizans’ın Fethi PDF Drive, Bizans’ın Fethi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bizans’ın Fethi PDF Oku

Bizans’ın Fethi Kısa Özet

*Bu noktada Mehmet’in aklına harikulade bir plan gelir. Konstantiniye önünde hiçbir işe yaramadan öylece duran kadırgalarını karadan yarımadayı aşırtıp, Haliç körfezine sokacaktır. Çok cüretkâr ve soluk kesici bir girişim olan yüzlerce geminin yarımadanın tepelerinden taşınmasını Bizanslılar, bir zamanlar Anibal ve Napoléon’un hızla Alp Dağları’nı geçebilmesinin olanaksız olduğuna inanmış Romalılarla Avusturyalılar gibi, daha ilk günden fazla saçma bulurlar. İnsanoğlunun tecrübelerine göre gemiler yalnızca denizde hareket edebilir.

Bir donanmanın tepeleri aşması kesinlikle olabilecek değildir. Lakin olabilecek olmayanı gerçekleştirmek çılgın istençlerin simgesidir. Askeri dâhi savaş kaidelerinı önemsemez, gerektiğinde denenmiş metotları değil, kendi yaratıcı düşlemini uygular.*

Stefan Zweig işte böyle anlatıyor, İnsanlık Tarihinde Yıldızın Parladığı Anlar kitabında, 29 Mayıs 1453 tarihinde, Fatih Sultan Mehmet tarafından icat edilen, tarih kitaplarında o zamana dek eşine rastlanmayan girişimi.

*Bireylerin yaşamında ve tarihin akışında yüz senelerı belirleyecek bir kararın tek bir güne, tek bir saate, tek bir âna sıkıştırıldığı çok trajik ve yazgıyı tespit eden anlara çok ender rastlanır,* diye sürdürüyor kelimelerini büyük yazar.

Bizans’ın Fethi de, Zweig’ın müthiş anlatımıyla dile gelen, geçmişin karanlığına ışık tutan o anlardan biri hiç şüphesiz.

Bizans’ın Fethi PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu